Миллий олимпия қўмитаси ҳамкасблари билан доимо алоқада бўлиш учун онлайн учрашувларни ўтказишда давом этмоқда.
9-маротаба Zoom платформасидан фойдаланиб, бизни қизиқтирган мавзуларни муҳокама қиляпмиз, янги қизиқарли маълумотларни баҳам кўриб, бир-биримиздан завқланяпмиз.
Ушбу учрашув давомида МОҚ Олимпия спорт турлари фаолиятини координация қилиш департаменти бош мутахассиси Б. Ибрагимов олимпиячиларни тайёрлаш ва танлаб олишнинг хитойча тизими билан таништирди.
Кейин Миллий олимпия қўмитаси бош котиби О.О. Касимов ҳамкасблар билан биргаликда Хитой спорти билан боғлиқ, шунингдек, ушбу тизимни спортимизда қўллаш имкониятларини батафсил муҳокама қилди.
Учрашув якунида МОҚнинг Сирдарё вилояти вакили Равшан Саттаров ўз меҳнат фаолияти билан боғлиқ хотираларни сўзлаб берди.
Миллий Олимпия Қўмитаси барча жамоаларни ҳамжиҳат ва бирдам бўлишга чақиради, бир-бирингизни унутмаган ҳолда, ёдда тутингки, ҳатто масофадан туриб ҳам барчамиз ҳамкасб ва дўст бўлиб қоламиз!

Национальный олимпийский комитет продолжает проводить онлайн-встречи для того, чтобы всегда оставаться на связи со своими коллегами.
Вот уже в 9-ый раз с помощью платформы Zoom мы обсуждаем интересующие нас вопросы, делимся новой интересной информацией и просто радуемся друг другу.
На этой встрече главный специалист департамента координации Олимпийских видов спорта НОК Б. Ибрагимов познакомил коллег с системой подготовки китайских олимпийских спортсменов и их селекцией.
Затем генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Касимов О.О. вместе с остальными сотрудниками подробно обсудил интересующие вопросы, связанные со спортом в Китае, а также возможность применения данной структуры и у нас.
А под конец встречи представитель НОК в Сырдарьинской области Равшан Саттаров поделился со всеми воспоминаниями, связанными с его трудовой деятельностью.
Национальный олимпийский комитет призывает все коллективы оставаться сплоченными, не забывать созваниваться друг с другом, помнить, что даже на удаленном доступе мы все остаемся коллегами и друзьями!