Миллий олимпия қўмитаси ҳамкасблари билан доимо алоқада бўлиш учун онлайн учрашувларни ўтказишда давом этмоқда.
9-маротаба Zoom платформасидан фойдаланиб, бизни қизиқтирган мавзуларни муҳокама қиляпмиз, янги қизиқарли маълумотларни баҳам кўриб, бир-биримиздан завқланяпмиз.
Ушбу учрашув давомида МОҚ Олимпия спорт турлари фаолиятини координация қилиш департаменти бош мутахассиси Б. Ибрагимов олимпиячиларни тайёрлаш ва танлаб олишнинг хитойча тизими билан таништирди.
Кейин Миллий олимпия қўмитаси бош котиби О.О. Касимов ҳамкасблар билан биргаликда Хитой спорти билан боғлиқ, шунингдек, ушбу тизимни спортимизда қўллаш имкониятларини батафсил муҳокама қилди.
Учрашув якунида МОҚнинг Сирдарё вилояти вакили Равшан Саттаров ўз меҳнат фаолияти билан боғлиқ хотираларни сўзлаб берди.
Миллий Олимпия Қўмитаси барча жамоаларни ҳамжиҳат ва бирдам бўлишга чақиради, бир-бирингизни унутмаган ҳолда, ёдда тутингки, ҳатто масофадан туриб ҳам барчамиз ҳамкасб ва дўст бўлиб қоламиз!

The National Olympic Committee continues to hold online meetings in order to always stay in touch with their colleagues.
For the 9th time now, using the Zoom platform, we discuss the issues that interest us, share new interesting information and just enjoy each other.
At this meeting, the chief specialist of the Department of Coordination of Olympic Sports of the NOC B. Ibragimov introduced his colleagues to the system of training of Chinese Olympic athletes and their selection.
Then the General Secretary of the National Olympic Committee, O. O. Kasimov, together with the rest of the staff, discussed in detail the issues of interest related to sports in China, as well as the possibility of using this structure in our country.
And at the end of the meeting, the representative of the NOC in the Syrdarya region, Ravshan Sattarov, shared with all the memories associated with his work.
The National Olympic Committee calls on all teams to remain united, do not forget to call each other, remember that even with remote access, we all remain colleagues and friends!