Онлайн-машғулот: Ўзбекистон бокс федерацияси
Бугун сизлар билан Ўзбекистон бокс федерациясининг Миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги билан учинчи масофавий машғулотидан видеони баҳам кўрмоқдамиз.
Машғулот бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Марат Қурбонов раҳбарлигида олиб борилди. Дастлаб бўғимларни чўзиш билан чигалёзди машқлари ўтказилди, сўнгра машғулотларнинг асосий қисмига ўтилди.
Видеони томоша қилинг ва спортчиларимиздан ўрнак олиб, мунтазам машқ қилинг. Соғлом бўлинг ва касалликдан йироқ юринг!
Миллий олимпия қўмитаси барча спортчиларни келгусида ўз устида жиддий ишлашда давом этишга, соғлиғини яхшилаб боришга ва мунтазам равишда жисмоний машқларни бажариб боришга ундайди. Шунингдек, барча мураббий ва спортчиларга ўз уйларида ноодатий шароитдаги шуғулланиш иштиёқи учун ташаккур билдиради.

Онлайн-тренировка: Федерация бокса Узбекистана
Сегодня мы делимся с вами видео отчётом с уже третьей дистанционной тренировки Федерации бокса Узбекистана с Национальным олимпийским комитетом и Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан.
Тренировки проходили под руководством главного тренера сборной Узбекистана по боксу — Марата Курбанова. Сначала была проведена небольшая разминка с упражнениями на растяжку, а затем и основная часть тренировок.
Смотрите видео и следуйте примеру наших спортсменов – регулярно занимайтесь спортом. Будьте здоровы и не болейте!
Национальный олимпийский Комитет призывает всех спортсменов продолжать дальше работать, укреплять свое здоровье и регулярно тренироваться. А также благодарит всех тренеров и спортсменов за их стремление заниматься в домашних и необычных для них условиях.