Илиас Илиадис: Йигитлардаги иштиёқ мени хурсанд қилмоқда
Ҳозирда дзюдо бўйича Ўзбекистон катталар терма жамоаси Туркиянинг Анталья шаҳрида ўтказилаётган халқаро ўқув-машғулот йиғинида иштирок этяпти. 14 февралга қадар давом этадиган ушбу йиғинда Ўзбекистон ва мезбонлардан ташқари Озарбайжон, Италия, Болгария, Украина, Швейцария каби кучли терма жамоалар ҳам асосий таркиблари билан машғулот олиб боришмоқда.
«Тель-Авив турнирига тайёргарлик режа асосида давом этмоқда. Ушбу йиғин барча иштирокчилар сингари биз учун ҳам фойдали бўляпти. Мени биринчи навбатда йигитларнинг ўзларига бўлган ишончи, машғулотларга иштиёқ билан ёндашаётгани хурсанд қилмоқда. Номдор дзюдочилар билан ўтказилаётган спарринг-беллашувлар ҳам фойдамизга хизмат қилишидан умидворман. Энг муҳими, дзюдочилар бу йиғиндан олган кўникмаларини Исроилдаги мусобақада кўрсата билишсин. Ўрганиш бошқа, уни амалиётга татбиқ этиш умуман бошқа нарса. Шундан келиб чиқиб ҳам йигитларга ўзларига бўлган ишончни янада оширишни сўраяпман, талаб қиляпман. Олимпиадагача бармоқ билан санарли мусобақалар қолди. Ҳар бир турнирдан максимал даражада очко олишга ҳаракат қилиш керак», – деди терма жамоа бош мураббийи Илиас Илиадис.
Маълумот учун, Анталия йиғини барча терма жамоалар учун олдинда турган Тель-Авив «Катта Дубулға» турнирига сўнгги тайёргарлик босқич вазифасини ўтаб бермоқда.

11 Февраля 2021 3972
В настоящее время взрослая сборная Узбекистана по дзюдо принимает участие в международном учебно-тренировочном сборе в турецком городе Анталья. На этом сборе, который продлится до 14 февраля, помимо Узбекистана и хозяев, также тренируются сильнейшие сборные Азербайджана, Италии, Болгарии, Украины, Швейцарии.
"Подготовка к Тель-Авивскому турниру идет по плану. Этот сбор, как и все участники, становится для нас полезным. Меня в первую очередь радует уверенность ребят в себе, увлеченный подход к тренировкам. Надеюсь, что спарринг-поединки с именитыми дзюдоистами также послужат нам на пользу. Самое главное, чтобы дзюдоисты смогли продемонстрировать навыки, полученные от этой встречи, на соревнованиях в Израиле. Одно дело учиться, совсем другое-применять на практике. Исходя из этого, я прошу, требую от ребят еще большего повышения уверенности в себе. До Олимпиады остались пальчиковые соревнования по санному спорту. Нужно постараться набрать максимум очков с каждого турнира", – сказал главный тренер сборной Илиас Илиадис.
Для справки, сбор в Анталии служит завершающим этапом подготовки к предстоящему Тель-Авивскому турниру "Большого шлема" для всех сборных.