Илиас Илиадис: Йигитлардаги иштиёқ мени хурсанд қилмоқда
Ҳозирда дзюдо бўйича Ўзбекистон катталар терма жамоаси Туркиянинг Анталья шаҳрида ўтказилаётган халқаро ўқув-машғулот йиғинида иштирок этяпти. 14 февралга қадар давом этадиган ушбу йиғинда Ўзбекистон ва мезбонлардан ташқари Озарбайжон, Италия, Болгария, Украина, Швейцария каби кучли терма жамоалар ҳам асосий таркиблари билан машғулот олиб боришмоқда.
«Тель-Авив турнирига тайёргарлик режа асосида давом этмоқда. Ушбу йиғин барча иштирокчилар сингари биз учун ҳам фойдали бўляпти. Мени биринчи навбатда йигитларнинг ўзларига бўлган ишончи, машғулотларга иштиёқ билан ёндашаётгани хурсанд қилмоқда. Номдор дзюдочилар билан ўтказилаётган спарринг-беллашувлар ҳам фойдамизга хизмат қилишидан умидворман. Энг муҳими, дзюдочилар бу йиғиндан олган кўникмаларини Исроилдаги мусобақада кўрсата билишсин. Ўрганиш бошқа, уни амалиётга татбиқ этиш умуман бошқа нарса. Шундан келиб чиқиб ҳам йигитларга ўзларига бўлган ишончни янада оширишни сўраяпман, талаб қиляпман. Олимпиадагача бармоқ билан санарли мусобақалар қолди. Ҳар бир турнирдан максимал даражада очко олишга ҳаракат қилиш керак», – деди терма жамоа бош мураббийи Илиас Илиадис.
Маълумот учун, Анталия йиғини барча терма жамоалар учун олдинда турган Тель-Авив «Катта Дубулға» турнирига сўнгги тайёргарлик босқич вазифасини ўтаб бермоқда.

11 February 2021 3973
Currently, the adult national team of Uzbekistan in judo takes part in the international training camp in the Turkish city of Antalya. In addition to Uzbekistan and the hosts, the strongest national teams of Azerbaijan, Italy, Bulgaria, Ukraine, and Switzerland also train at this training camp, which will last until February 14.
"Preparations for the Tel Aviv tournament are going according to plan. This gathering, like all participants, becomes useful for us. First of all, I am happy with the guys ' self-confidence and enthusiastic approach to training. I hope that sparring matches with famous judoists will also serve us well. The most important thing is that the judokas can demonstrate the skills gained from this meeting at the competitions in Israel. It's one thing to learn, quite another to put it into practice. Based on this, I ask, I demand from the guys to increase their self-confidence even more. Before the Olympics, there are still finger luge competitions. We need to try to get the maximum points from each tournament, " said the head coach of the national team Ilias Iliadis.
For reference, the training camp in Antalya is the final stage of preparation for the upcoming Tel Aviv Grand Slam tournament for all national teams.