Зайнаб Дайибекова: “Президентимизга берган ваъдамнинг устидан чиқдим”
Бир оз аввал ҳамюртимиз Зайнаб Дайибекова пойтахтимизда ўтаётган қиличбозлик бўйича лицензион мусобақада ғалаба қозониб, Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма олди. Қаҳрамонимиз мусобақадан сўнг ўз фикр-мулоҳазалари билан ўртоқлашди.
2017 йил муҳтарам Президентимиз билан учрашганимда уларга Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма оламан, деб ваъда берган эдим. Худога шукур, бугун ғалаба қозониб, ушбу ваъдамнинг устидан чиқдим. Фурсатдан фойдаланиб, менга ишонган, қўллаб-қувватлаган онажоним ва барчага ўз миннатдорчилигимни билдираман. Бу билан дастлабки қадамни ташладик. Кейинги қадамимиз Токио-2020 Олимпиадасининг медали бўлади. Биз Янги Ўзбекистон ёшлари халқаро мусобақаларда юртимиз байроғини янада юқориларга кўтаришга ваъда берамиз”, – деди Токио-2020 лицензиати.
Эслатиб ўтамиз, Дайибекова қиличбоз қизларимиз орасида сабля йўналишида Олимпия ўйинларига йўлланма олган ўзбекистонлик илк спортчидир. Бу билан қиличбозларимизнинг Токио-2020 учун қўлга киритган йўлланмалари 3 тага етди.

Зайнаб Дайибекова: "Я сдержала обещание Президенту”
Чуть ранее наша соотечественница Зайнаб Дайибекова выиграла проходящие в столице лицензионные соревнования по фехтованию и получила путевку на Олимпийские игры в Токио-2020. Наша героиня поделилась своими отзывами после конкурса.
"Когда я встретился с нашим уважаемым Президентом в 2017 году, я пообещал им, что они получат путевку на Олимпийские игры в Токио-2020. Слава богу, сегодня я победил и превзошел это обещание. Пользуясь случаем, я выражаю свою благодарность моей маме и всем, кто верил в меня, поддерживал меня. Мы сделали первый шаг с этим. Следующим нашим шагом будет медаль Олимпиады в Токио-2020. Мы обещаем, что новая молодежь Узбекистана поднимет флаг нашей страны еще выше на международных соревнованиях", – сказал лицензиат Токио-2020.
Напомним, что Дайибекова стала первой спортсменкой из Узбекистана, завоевавшей путевку на Олимпийские игры по сабле среди девушек-фехтовальщиц. Таким образом, количество путевок наших фехтовальщиков на Токио-2020 достигло 3.