Криптовалюталар: сўнгги ҳисоботлар
Криптовалюталарни ўзлаштириш бутун электрон ускуналар занжири ҳисобидан амалга оширилади. “The Block” таҳлилчилари ҳозирги пайтда улрдан энг фойдалилардан қайси бири эканлигини айтишди.
«Хитойнинг MicroBT ва Bitmain компанияларидан биткоин ўзлаштириш майнерларнинг янги моделлари икки баравар камайгандан кейин фойдали бўлди. Бу The Block томонидан тақдим этилган тегишли маълумотлар. Таҳлилчилар таъкидлашича, рентабеллик нуқтаи назаридан MicroBTнинг Whatsminer M30S++ биринчи ўринда туради. У 112 TH/s гача бўлган хешрейтлар билан ишлаши мумкин ва кунига 8,53 долларгача фойда келтиради”, – деб бу ҳақда РБК таҳлилчилари хабар бермоқда.
Bitmain Antminer S19 Pro ускуналари, шубҳасиз, иккинчи ўринда, 110 TH/s билан кунига 0,52 долларни ташкил этади.
Шунингдек, 20 майда майнинглар мураккаблиги 6% га тушиб кетди, бу нарх параметрларига ҳам таъсир кўрсатди.

Криптовалюты: последние сводки
Добыча криптовалюты происходит за счет целой цепи электронного оборудования, и аналитики из The Block рассказали, какое из имеющегося на данный момент самое выгодное.
«Новые модели майнеров для добычи биткоина от китайских компаний MicroBT и Bitmain оказались наиболее прибыльными после халвинга. Соответствующие данные предоставило издание The Block. Аналитики сообщили, что на первом месте по доходности находится устройство Whatsminer M30S++ фирмы MicroBT. Оно может работать с хешрейтом до 112 TH/s, генерируя в день до $8,53 прибыли.» передают аналитики РБК.
На втором месте уверенно оказалось оборудование компании Bitmain Antminer S19 Pro, с хешрейтом в 110 TH/s, приносящее $0,52 в день.
Также, по сообщениям, 20 мая упала сложность майнинга на 6%, что также сказалось на ценовых параметрах.