Криптовалюталар: сўнгги ҳисоботлар
Криптовалюталарни ўзлаштириш бутун электрон ускуналар занжири ҳисобидан амалга оширилади. “The Block” таҳлилчилари ҳозирги пайтда улрдан энг фойдалилардан қайси бири эканлигини айтишди.
«Хитойнинг MicroBT ва Bitmain компанияларидан биткоин ўзлаштириш майнерларнинг янги моделлари икки баравар камайгандан кейин фойдали бўлди. Бу The Block томонидан тақдим этилган тегишли маълумотлар. Таҳлилчилар таъкидлашича, рентабеллик нуқтаи назаридан MicroBTнинг Whatsminer M30S++ биринчи ўринда туради. У 112 TH/s гача бўлган хешрейтлар билан ишлаши мумкин ва кунига 8,53 долларгача фойда келтиради”, – деб бу ҳақда РБК таҳлилчилари хабар бермоқда.
Bitmain Antminer S19 Pro ускуналари, шубҳасиз, иккинчи ўринда, 110 TH/s билан кунига 0,52 долларни ташкил этади.
Шунингдек, 20 майда майнинглар мураккаблиги 6% га тушиб кетди, бу нарх параметрларига ҳам таъсир кўрсатди.

Cryptocurrencies: latest summaries
Cryptocurrency mining takes place at the expense of a whole chain of electronic equipment, and analysts from The Block told which of the currently available ones is the most profitable.
"New models of miners for bitcoin mining from the Chinese companies MicroBT and Bitmain turned out to be the most profitable after halving. The relevant data was provided by the publication The Block. Analysts reported that in the first place in terms of profitability is the device Whatsminer M30S++ company MicroBT. It can work with a hashrate of up to 112 TH/s, generating up to $8.53 profit per day. " RBC analysts report.
In second place, the equipment of the company Bitmain Antminer S19 Pro, with a hashrate of 110 TH/s, bringing $0.52 per day, was confidently placed.
Also, according to reports, on May 20, the mining difficulty fell by 6%, which also affected the price parameters.