Armen Bagdasarovni tabriklaymiz!
Armen Yuryevich Bagdasarov 1972-yil 31-iyul kuni Toshkentda tug‘ilgan. Dzyudo bo‘yicha Atlanta-1996 yozgi Olimpiya o‘yinlarining kumush medali sohibi. Eʼtiborlisi, aynan ushbu medal mustaqil O‘zbekistonning yozgi Olimpiya o‘yinlarida qo‘lga kiritgan ilk yutug‘i hisoblanadi. Armen Yuryevich ko‘p yillar davomida O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi rahbariyatida samarali mehnat qilgan. Hozirda Xalqaro dzyudo federatsiyasida Hakamlar hayʼati direktori lavozimida faoliyat olib bormoqda. “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi”, “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi” faxriy unvonlari hamda “Mehnat shuhrati” ordeni sohibi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Armen Bagdasarovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Армена Багдасарова!
Сегодня первый призёр Независимого Узбекистана на Летних Олимпийских играх, мастер по дзюдо Армен Багдасаров празднует свой День рождения.
Армен Юрьевич Багдасаров родился 31 июля 1972 года в Ташкенте. Серебряный призёр Летней Олимпиады 1996 года в Атланте. Следует отметить, что это первая медаль в истории Независимого Узбекистана на летних Олимпийских играх. Армен Юрьевич долгие годы работал в составе руководства федерации дзюдо Узбекистана. В настоящее время продолжает свою деятельность в качестве директора судейского департамента Международной федерации дзюдо. Обладатель почётных званий «Заслуженный мастер спорта Узбекистана», «Заслуженный тренер Узбекистана», ордена «Мехнат шухрати».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Армена Багдасарова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.