O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitovni tabriklaymiz!
Uzoq yillardan beri o‘zbek sporti rivoji uchun katta xizmat qilib kelayotgan taniqli arbob, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov bugun tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bahodir Maxsitovich Maxsitov 1948 yil 30 iyul kuni Toshkent viloyatida tug‘ilgan. 1976 yil Toshkent Davlat universitetini tamomlagan. Bahodir Maxsitovich universitetni tamomlagach uzoq yillar sud-huquq tizimida, shu jumladan, Shayxontohur tumani va Toshkent shahar sudida, O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida bir necha lavozimlarda samarali mehnat qilgan. 1994-1995-yillar Toshkent viloyati Bo‘ka tumani hokimi, 1995-2002-yillar O‘zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport davlat qo‘mitasi raisi bo‘lgan. 2002-2003-yillar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devonida ishladi. 2020-yil dekabrdan O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi lavozimida o‘zbek sporti rivoji uchun xizmat qilmoqda. U kishining uzoq yillik mehnati davlatimiz tomonidan “Mehnat shuhrati” ordeni, Qoraqalpog‘iston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi unvonlari bilan mukofotlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bahodir Maxsitovni tavallud kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем председателя Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходира Махситова!
Сегодня известный деятель, оказавший весомый вклад в развитие узбекского спорта на протяжении многих лет, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов отмечает свой День рождения.
Махситов Баходир Махситович родился 30 июля 1948 года в Ташкентской области. В 1976 году окончил Ташкентский государственный университет. После окончания учёбы Баходир Махситович много лет проработал в судебно-правовой системе, в том числе, и в Министерстве юстиции Республики Узбекистан. В 1994-1995 годах был хокимом Букинского района Ташкентской области. В течении восьми лет (1995-2002) возглавлял Государственный комитет физической культуры и спорта Республики Узбекистан. В 2002-2003 годах работал в Аппарате Президента Республики Узбекистан. С декабря 2020 года он является председателем Совета ветеранов спорта Узбекистана и оказывает значимый вклад в развитие узбекского спорта. За свой многолетний труд награждён орденом «Мехнат шухрати», а также, почётным званием «Коракалпогистон Республикасида хизмат курсатган мажаният ходими».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Баходира Махситова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и благополучия.