Ar-Riyodda ISSAning navbatdagi Bosh Assambleyasi oʻtkazildi
Bugun Islom birdamligi sport assotsiatsiyasining (ISSA) 14-Bosh Assambleyasi boʻlib oʻtdi. Tashkilot kelajagiga oid qator muhim masalalar koʻrib chiqilgan tadbirda Oʻzbekiston nomidan Sport vaziri Adham Ikramov hamda MOQ Xalqaro aloqalar va protokol departamenti direktori Kamoliddin Ergashev ishtirok etdi.
Bosh Assambleyada Islom birdamligi oʻyinlarining kelgusi mezbon davlati e’lon qilindi. Unga Oʻzbekiston, Malayziya va Eron mamlakatlari ariza topshirgan boʻlib, ISSA barcha nomzodlar, xususan, Oʻzbekistonda bu borada imkoniyatlar yetarli ekanini e’tirof etdi. Shuningdek, mamlakatimiz 2029-yil Osiyo yoshlar oʻyinlarini oʻtkazishi inobatga olingan holda kelgusi Islom birdamligi oʻyinlari mezbonligi Malayziyaga topshirildi.
Qolaversa, tadbir davomida yana koʻplab muhim masalalar, ISSA qoʻmitalari tarkibi va qator loyihalar koʻrib chiqildi.

В Эр-Рияде состоялась очередная Генеральная Ассамблея ISSA
Сегодня прошла 14-я Генеральная Ассамблея Спортивной ассоциации Исламской солидарности (ISSA). На мероприятии, где были рассмотрены важные вопросы, касающиеся будущего организации, Узбекистан представляли министр Спорта Адхам Икрамов и директор департамента Международных отношений и протокола НОК Камолиддин Эргашев.
В ходе Ассамблеи было объявлено государство, которое примет следующие Игры Исламской солидарности. Заявки подали Узбекистан, Малайзия и Иран. Отмечалось, что Узбекистан обладает всеми необходимыми возможностями для проведения соревнований. Однако, учитывая, что в 2029 году страна примет Азиатские юношеские игры, право на проведение следующих Игр Исламской солидарности было предоставлено Малайзии.
Кроме того, в рамках заседания были обсуждены и другие важные вопросы, включая состав комитетов ISSA и реализацию ряда новых проектов.