Yunon-rum kurashi boʻyicha Oʻzbekiston chempionatining ochilish marosimi oʻtkazildi
Poytaxtimizdagi Olimpiya shaharchasida yunon-rum kurashi boʻyicha Oʻzbekiston chempionati start olgani haqida maʼlum qilgan edik. Biroz avval ushbu musobaqaning ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi va mamlakat sport kurashlari assotsiatsiyasi rahbariyati ishtirok etib, kurashchilarga omad tilashdi.
Eslatib oʻtamiz, bu yilgi mamlakat birinchiligida 200 nafarga yaqin kurashchi gʻoliblik uchun bahs olib bormoqda. Dasturga koʻra, bugun va ertaga 5 tadan vazn toifalarida gʻolib hamda sovrindorlar aniqlab olinadi.

В Ташкенте состоялась церемония открытия чемпионата Узбекистана по греко-римской борьбе
В Олимпийском городке столицы стартовал чемпионат Узбекистана по греко-римской борьбе. Немного ранее здесь прошла торжественная церемония открытия соревнований.
В мероприятии приняли участие представители Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана, которые пожелали успехов всем участникам.
Напомним, в нынешнем чемпионате страны за звание сильнейших борются около 200 спортсменов. Согласно программе, сегодня и завтра будут определены победители и призёры в пяти весовых категориях.