Sport federatsiyalari bilan ustuvor rejalar koʻrib chiqildi
Bugun Sport vazirligi va Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati sport federatsiyalari hamda assotsiatsiyalarning masʼullari bilan istiqbolli rejalar yuzasidan uchrashuv oʻtkazdi.
Suhbat davomida Oʻzbekiston delegatsiyasining shu kunlarda Ozarbayjonda tashkil etilayotgan III MDH oʻyinlaridagi ishtiroki tanqidiy tahlil qilindi. Shuningdek, Bahrayn-2025 III Osiyo yoshlar oʻyinlariga tayyorgarlik va federatsiyalarning Olimpiya shaharchasidagi joylashuvi masalalari ham koʻrib chiqildi.
Yigʻilishda sportchilarni Bahraynda boʻladigan musobaqaga har tomonlama puxta tayyorlash boʻyicha masʼullarga aniq topshiriqlar berildi. Shu bilan birga, delegatsiya tarkibi va terma jamoalarning Manamaga safar rejalari qayta koʻrib chiqildi.

Обсуждены перспективные планы со спортивными федерациями
Сегодня состоялась встреча руководства Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета с официальными лицами спортивных федераций и ассоциаций, посвящённая обсуждению перспективных планов.
В ходе беседы было критически рассмотрено выступление делегации Узбекистана на проходящих в Азербайджане III Играх СНГ. Также были обсуждены вопросы подготовки к III Азиатским юношеским играм Бахрейн-2025 и размещения национальных федераций в Олимпийском городке.
На совещании даны необходимые поручения по всесторонней и качественной подготовке спортсменов к предстоящим соревнованиям в Бахрейне, пересмотрен состав делегации и уточнены планы поездки сборных команд в Манаму.