26 Sentyabr 2025 808
Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlik boʻyicha Missiya rahbarlari uchun seminar oʻtkazildi
23-25-sentyabr kunlari Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo oʻyinlari tashkiliy qoʻmitasi tomonidan Oʻyinlarga tayyorgarlik boʻyicha Missiya rahbarlari uchun seminar tashkil etildi. Mazkur tadbirda Oʻzbekiston MOQ nomidan Xalqaro aloqalar va protokol departamenti direktori Kamoliddin Ergashev qatnashdi.
Seminar davomida Yaponiya boʻlajak musobaqaga qay darajada tayyorgarlik koʻrayotgani, Oʻyinlar dasturi, transport-logistika xizmati va boshqa yoʻnalishlar boʻyicha batafsil maʼlumot berildi. Shuningdek, bellashuvlarni qabul qiluvchi arenalar, delegatsiya aʼzolarining yashashi uchun ajratilgan mehmonxona va boshqa binolar boʻylab ekskursiya ham tashkil qilindi.

Проведён семинар по подготовке к летним Азиатским играм Аичи–Нагоя-2026
С 23 по 25 сентября Организационный комитет летних Азиатских игр Аичи–Нагоя-2026 провёл семинар для руководителей Миссий, посвящённый подготовке к соревнованиям. От Национального Олимпийского комитета Узбекистана в нём принял участие директор департамента Международных связей и протокола Камолиддин Эргашев.
В ходе семинара была представлена подробная информация о подготовке Японии к предстоящим Играм, программе соревнований, транспортном и логистическом обеспечении, а также других направлениях. Для участников была организована экскурсия по спортивным аренам, где пройдут соревнования, и объектам размещения делегаций.