18 Sentyabr 2025 1143
Poytaxtimizda badminton bo‘yicha Markaziy Osiyo chempionati boshlangani haqida xabar bergan edik. Bugun mazkur musobaqaning tantanali ochilish marosimi o‘tkazildi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya vaziri, mamlakat badminton federatsiyasi raisi A.Abduxakimov, Sport vaziri A.Ikramov, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vаziri K.Sharipov, MOQ raisining birinchi o‘rinbosari O.Umarov, shuningdek, Osiyo Badminton federatsiyasi mas’ullari ishtirok etib, mamlakatimizda sport taraqqiyoti bo‘yicha olib borilayotgan ishlar haqida so‘z yuritdilar va musobaqa ishtirokchilariga omad tiladilar.
Eslatib o‘tamiz, 22-sentyabrga qadar davom etadigan mazkur turnirda 7 mamlakatdan 100 nafarga yaqin sportchi ishtirok etmoqda. Dasturga koʻra, sportchilar U15, U17 va U23 yosh toifalarida jamoaviy, yakkalik, juftlik va mikst yoʻnalishlarida gʻoliblik uchun bahs olib borishmoqda.

18 Сентября 2025 1141
Как ранее нами сообщалось, в Ташкенте стартовал чемпионат Центральной Азии по бадминтону. Сегодня состоялась торжественная церемония открытия соревнований.
В мероприятии приняли участие Министр экологии Республики Узбекистан, председатель Федерации бадминтона страны А.Абдухакимов, Министр спорта А.Икрамов, Министр высшего образования, науки и инноваций К.Шарипов, первый заместитель председателя НОК О.Умаров, а также представители Азиатской федерации бадминтона. Они отметили достижения Узбекистана в развитии спорта и пожелали удачи участникам соревнований.
Напомним чемпионат продлится до 22 сентября и в нем принимают участие около 100 спортсменов из 7 стран. Состязания проходят в возрастных категориях U15, U17 и U23. Согласно программе, победители и призёры будут определены в командном, одиночном, парном и микст направлениях.