Yaponiya va O‘zbekiston o‘q otish sporti federatsiyalari hamkorlik shartnomasini imzolaydilar
27-iyul kuni Yaponiya Olimpiya qo‘mitasi vitse-prezidenti – O‘q otish federatsiyasi raisi Kichiro Matsumaru va O‘zbekiston o‘q otish sport federatsiyasi bosh kotibi Mardonbek Davronov o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar mintaqada o‘q otish sportini rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar. Kichiro Matsumaru Yaponiya milliy terma jamoalarni tayyorlash sxemasi, shuningdek, Olimpiya inshootlarini loyihalashtirish va qurish tizimi haqida so‘zlab berdi.
Yaponiya Olimpiya qo‘mitasi vitse-prezidenti O‘zbekistonda sportni rivojlantirish bo‘yicha olib borilayotgan ishlarni ijobiy baholadi.
O‘zbekiston o‘q otish sporti federatsiyasi vakili Olimpiya o‘yinlarini tashkil etish bo‘yicha olib borilgan ishlarni yuqori baholadi va Yaponiyani davom etayotgan Olimpiadada qo‘lga kiritilgan 16-medal bilan qutladi.
Tomonlar o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlari, musobaqalar o‘tkazish, mutaxassislar va sport inshootlari qurilishida tajriba almashish maqsadida hamkorlik shartnomasini imzolashga tayyor ekanliklarini bildirdilar.
Uchrashuv yakunida Yaponiya Olimpiya qo‘mitasi vitse-prezidenti O‘zbekiston delegatsiyasiga Olimpiya o‘yinlarida omad tiladi.

The federations of Japan and Uzbekistan will sign a cooperation agreement
On July 27, a meeting was held between the Vice-President of the Olympic Committee of Japan — Chairman of the bullet Shooting Federation Kichiro Matsumaru and the Secretary General of the Shooting Sports Federation of Uzbekistan Davranov Mardonbek.
The parties discussed the development of shooting sports in the region. Kichiro Matsumaru spoke about the training scheme of the national sports team of Japan, the design and construction of Olympic facilities.
The Vice-President of the Japanese Olympic Committee positively noted the ongoing work on the development of sports in Uzbekistan.
The representative of the Federation of Uzbekistan highly appreciated the work done to organize the Olympic Games and congratulated Japan on winning 16 medals.
The parties expressed their readiness to sign a cooperation agreement for the purpose of holding joint training camps, competitions, exchanging specialists and experience in the construction of sports facilities.
At the end of the meeting, the Vice-president of the Japanese Olympic Committee wished good luck to the delegation of Uzbekistan at the Olympic Games.