Bugun Sport vazirligining Olimpiya shaharchasida joylashgan yangi binosida majmuaning imkoniyatlaridan maksimal foydalanish, xususan, federatsiya va assotsiatsiyalarning u yerdagi joylashuvi masalalariga bagʻishlangan yigʻilish oʻtkazildi.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmonov, Sport vazirligi hamda MOQ rahbariyati federatsiyalar masʼullari bilan mazkur masalalarni atroflicha muhokama qilishdi.
Yig‘ilishda Olimpiya shaharchasidagi yangi sport obyektlari va sport bazalariga ko‘chish ishlarini tezlashtirish va rejalashtirish bo‘yicha tashkiliy chora-tadbirlar muhokama qilindi. Shuningdek, bu jarayon bilan bogʻliq masalalar, mavjud muammolar va ularning yechimlari koʻrib chiqildi.

12 September 2025 1166
Today, at the new building of the Ministry of Sports located within the Olympic City, a meeting was held to address the efficient use of the complex’s facilities, particularly the placement of sports federations and associations.
The event was attended by the Representative of the President for Sports Affairs, Odil Abdurakhmanov, the leadership of the Ministry of Sports and the National Olympic Committee, as well as officials from various federations.
The meeting discussed organizational measures to accelerate and plan the relocation to the new sports facilities and bases of the Olympic City. Issues related to this process and possible solutions were also reviewed.