Bugun Sport vazirligining Olimpiya shaharchasida joylashgan yangi binosida majmuaning imkoniyatlaridan maksimal foydalanish, xususan, federatsiya va assotsiatsiyalarning u yerdagi joylashuvi masalalariga bagʻishlangan yigʻilish oʻtkazildi.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmonov, Sport vazirligi hamda MOQ rahbariyati federatsiyalar masʼullari bilan mazkur masalalarni atroflicha muhokama qilishdi.
Yig‘ilishda Olimpiya shaharchasidagi yangi sport obyektlari va sport bazalariga ko‘chish ishlarini tezlashtirish va rejalashtirish bo‘yicha tashkiliy chora-tadbirlar muhokama qilindi. Shuningdek, bu jarayon bilan bogʻliq masalalar, mavjud muammolar va ularning yechimlari koʻrib chiqildi.

12 Сентября 2025 1164
Сегодня в новом здании Министерства спорта, расположенном на территории Олимпийского городка, состоялось совещание, посвящённое вопросам максимально эффективного использования возможностей комплекса, в частности размещения спортивных федераций и ассоциаций.
В мероприятии приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахмонов, руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета, а также официальные лица федераций.
На совещании были обсуждены организационные меры по ускорению и планированию переезда в новые спортивные объекты и базы Олимпийского городка. Также рассмотрены вопросы, связанные с этим процессом и пути их решения.