FIFA Prezidenti Janni Infantino bugun Yuqori Chirchiq tumanidagi Milliy futbol markazida ham boʻldi. Rasmiylar tashrif davomida FIFA Prezidentiga majmuaning imkoniyatlari haqida batafsil maʼlumot berishdi.
Zamonaviy markaz bir vaqtning oʻzida 6 ta terma jamoaning oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini oʻtkazish imkoniyatini beradi. Majmuada professional futbolchi va mutaxassislarni tayyorlash uchun toʻrtta tuzilma tashkil etildi. Bular - Futbol mutaxassislarini tayyorlash va ilmiy-tadqiqot markazi, Futbol terma jamoalari tayyorgarlik markazi, Respublika futbol akademiyasi, Sport tibbiyoti va reabilitatsiya markazidir.
Futbol tibbiyoti va reabilitatsiyasi boʻlimiga xorijiy uskunalar olib kelingan, eng ilgʻor uslublar oʻzlashtirilgan. Bu futbolchilarga qisqa vaqt ichida jismonan tiklanish imkoniyatini beradi.
Janob Infantino kompleks haqida iliq fikr bildirib, bu orqali oʻzbek futbol kelgusida yangi marralarni zabt etishiga ishonch bildirdi.

Президент ФИФА высоко оценил возможности Национального футбольного центра
Сегодня Президент ФИФА Джанни Инфантино посетил и Национальный футбольный центр в Юкоричирчикском районе. В ходе визита официальные лица дали подробную информацию о возможностях комплекса.
Центр одновременно позволяет проводить учебно-тренировочные сборы 6 национальных сборных. В комплексе созданы 4 специализированные структуры для подготовки профессиональных футболистов и специалистов: Центр подготовки специалистов футбола и научных исследований, Центр подготовки футбольных сборных команд, Республиканская футбольная академия и Центр спортивной медицины и реабилитации.
В Центре спортивной медицины и реабилитации установлено современное зарубежное оборудование, внедрены передовые методики, что позволяет футболистам быстро восстанавливаться после нагрузок.
Господин Инфантино высоко оценил возможности комплекса и выразил уверенность, что благодаря ему узбекский футбол в будущем сможет покорить новые вершины.