Rasmiylar AQSh Prezidentining maxsus vakilini Olimpiya shaharchasi bilan tanishtirishdi
Mamlakatimizda amaliy tashrif bilan bo‘lib turgan Amerika Qo‘shma Shtatlari Prezidentining global sherikliklar bo‘yicha maxsus vakili Paolo Zampollini Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qo‘mitasi hamda O‘zbekiston futbol assosiatsiyasi rahbariyati ishtirokida Olimpiya shaharchasi hamda Milliy futbol markaziga tashrif buyurdi.
O‘zbekiston Prezidentining tashabbusi asosida bunyod etilgan Olimpiya shaharchasiga tashrif buyurgan Paolo Zampollini shaharcha hududidagi muhtasham sport inshootlari bilan yaqindan tanishdi.
Xalqaro standartlarga to‘liq javob beruvchi Olimpiya shaharchasida kelgusida nufuzli sport musobaqalarini o‘tkazish imkoniyati hamda O‘zbekistonning sport mamlakati sifatida dunyoga tanilishidagi ahamiyatini yuksak e’tirof etdi.
Shuningdek, Davlatimiz rahbari tashabbuslari asosida
Mustaqillik bayrami arafasida foydalanishga topshirilgan Milliy futbol markazida bunyod etilgan stadionlar, o‘quv binolari, sport zallari bilan tanishdi.
Majmuada professional futbolchi va mutaxassislarni tayyorlash uchun tashkil etilgan Futbol mutaxassislarini tayyorlash va ilmiy-tadqiqot markazi, Futbol terma jamoalari tayyorgarlik markazi, Respublika futbol akademiyasi, Sport tibbiyoti va reabilitatsiya markazlari faoliyatini yuqori baholadi.

Официальные лица ознакомили специального посланника Президента США с Олимпийским городком
Находящийся в нашей стране с рабочим визитом специальный посланник Президента Соединённых Штатов Америки по вопросам глобального партнёрства Паоло Замполли в сопровождении руководства Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации футбола Узбекистана нанёс визит в Олимпийский городок и Национальный футбольный центр.
Паоло Замполли, посетивший Олимпийский городок, возведённый по инициативе Президента Узбекистана, подробно ознакомился с современными спортивными сооружениями, расположенными на его территории.
Господин Замполли высоко оценил значение Олимпийского городка, который полностью соответствует международным стандартам и в будущем позволит проводить престижные спортивные соревнования, а также способствует укреплению имиджа Узбекистана как спортивной державы.
Кроме того, гость осмотрел Национальный футбольный центр, введённый в эксплуатацию накануне Дня независимости по инициативе Главы нашего государства, и ознакомился со стадионами, учебными корпусами и спортивными залами комплекса.
Особо была отмечена деятельность Центра подготовки и научных исследований в сфере футбола, Центра подготовки национальных сборных, Республиканской футбольной академии, а также Центров спортивной медицины и реабилитации, созданных для подготовки профессиональных футболистов и специалистов.