“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari”: Hududiy bosqich bahslari nihoyasiga yetmoqda
Bugun ham bir qator hududlarda “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalarining 2-bosqichidan oʻrin olgan bellashuvlar yakunlandi.
Xususan, Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Toshkent shahri va Qashqadaryo viloyatida yengil atletika, Xorazmda ogʻir atletika bahslari bilan ushbu hududlardagi 2-bosqich bellashuvlari poyoniga yetdi.
Shuningdek, Samarqandda yengil atletika, Sirdaryoda taekvondo WT, Namanganda boks, Andijonda boks va yengil atletika bahslari oʻtkazildi.
Qayd etish joiz, barcha dasturlarda gʻalaba qozongan yoshlar yil soʻngida oʻtadigan Prezident Olimpiadasida ishtirok etish huquqiga ega boʻlishdi.

“Олимпийские вершины Нового Узбекистана”: Областной этап соревнований подходит к завершению
Сегодня в ряде регионов завершились поединки второго этапа Республиканских соревнований “Олимпийские вершины Нового Узбекистана”.
В частности, в Республике Каракалпакстан, городе Ташкент и Кашкадарьинской области прошли состязания по лёгкой атлетике, в Хорезме — по тяжёлой атлетике.
Кроме того, в Самарканде состоялись соревнования по лёгкой атлетике, в Сырдарье — по таэквондо WT, в Намангане — по боксу, а в Андижане — по боксу и лёгкой атлетике.
Следует отметить, что молодые спортсмены, одержавшие победу во всех программах, получили право принять участие в Президентской Олимпиаде, которая пройдёт в конце года.