Sofiyada dzyudo boʻyicha oʻsmirlar oʻrtasidagi jahon chempionati boshlandi
Bugun Bolgariyaning Sofiya shahrida dzyudo boʻyicha oʻsmirlar oʻrtasidagi jahon chempionati start oldi. 71 mamlakatdan 551 nafar sportchi ishtirok etadigan mazkur musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi ham qatnashmoqda.
Dasturga koʻra, 27-30-avgust kunlari yakkalik. 31-avgust sanasida esa aralash jamoaviy dasturda gʻolib va sovrindorlar aniqlanadi. Bugun yigitlar -50 va -55 kg, qizlar esa -40 va -44 kg vazn toifalarida bellashishadi. Mazkur musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi toʻliq tarkibda 20 nafar sportchi bilan ishtirok etadi.

В Софии стартовал юношеский чемпионат мира по дзюдо
Сегодня в столице Болгарии начался юношеский чемпионат мира по дзюдо. В соревнованиях принимают участие 551 спортсмен из 71 страны, в том числе и сборная Узбекистана.
Согласно программе, с 27 по 30 августа пройдут поединки в индивидуальной программе, а 31 августа состоятся микст-командные соревнования, где определятся победители и призёры. Сегодня на татами поднимутся юноши в весовых категориях -50 и -55 кг, а девушки -40 и - 44 кг. Сборная Узбекистана в данном старте примет участие в полном составе - 20 спортсменов.