Kamonchilarimiz jahon chempionatidan avval soʻnggi yigʻinni oʻtkazishmoqda
Shu kunlarda kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi Koreya Respublikasining Kvanju shahrida xalqaro oʻquv-mashgʻulot yigʻinini oʻtkazmoqda. Mazkur yigʻin sportchilarimizga 5-12-sentyabr kunlari tashkil etiladigan jahon chempionati oldidan soʻnggi va muhim tayyorgarlik bosqichi vazifasini oʻtaydi.
Rejaga koʻra, 2-avgust kuni boshlangan mashgʻulotlar 3-sentyabrga qadar davom etadi. Eslatib oʻtamiz, boʻlajak dunyo birinchiligida Amirxon Sodiqov, Shohjahon Abdulhamidov, Bekzod Boborajabov, Ziyodaxon Abdusattorova, Nilufar Hamroyeva hamda Jasmina Nurmanova yurtimiz sharafini himoya qilishadi.

Наши лучники проводят заключительный сбор перед чемпионатом мира
В эти дни сборная Узбекистана по стрельбе из лука проводит международный учебно-тренировочный сбор в городе Кванджу (Республика Корея). Этот сбор станет для спортсменов завершающим и важным этапом подготовки к чемпионату мира, который пройдет с 5 по 12 сентября.
Согласно программе, тренировки, начавшиеся 2 августа, продлятся до 3 сентября. Напомним, что на предстоящем мировом первенстве честь нашей страны будут защищать Амирхон Содиков, Шохжахон Абдулхамидов, Бекзод Боборажабов, Зиёдахон Абдусатторова, Нилуфар Хамроева и Жасмина Нурманова.