Rasmiylar “Manchester siti“ klubining infratuzilmasi bilan tanishishdi
Angliyaning Manchester shahrida boʻlib turgan Oʻzbekiston MOQ va futbol assotsiatsiyasi rahbariyati safar davomida “Manchester siti” klubining shtab-kvartirasi hamda jamoa akademiyasiga tashrif buyurdi. Mutasaddilar klub tarixi va uning tizimi bilan yaqindan tanishishdi.
Jamoa mutaxassislari oʻzbekistonlik rasmiylarga klubning marketing, akademiya faoliyati va undagi futbol taʼlimi, xalqaro aloqalar, seleksiya va boshqa yoʻnalishlardagi faoliyati haqida batafsil maʼlumot berishdi. Shuningdek, ingliz klubi tajribasini Yuqori Chirchiq tumanida qurilgan Milliy futbol markazida tatbiq etish borasida fikr almashildi.
Tashrif yakunida rasmiylar “Manchester Siti” jamoasining mashgʻulot bazasini koʻrishdi. Shu yerning oʻzida klub bosh murabbiyi, jahon futboli afsonasi Xosep Gvardiola, qolaversa, Oʻzbekiston milliy terma jamoasi himoyachisi va "shaharliklar" himoyachisi Abduqodir Husanov bilan suhbat tashkil etildi.

23 Августа 2025 1377
Руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана и Ассоциации футбола в рамках визита в Манчестер (Великобритания), посетило штаб-квартиру и академию футбольного клуба «Манчестер Сити». Официальные лица подробно ознакомились с историей клуба и его системой.
Специалисты клуба представили информацию о работе в области маркетинга, деятельности академии и системе футбольного образования, международных отношениях, селекции и других направлениях. Кроме этого, состоялся обмен мнениями о внедрении опыта английского клуба в Национальном футбольном центре, построенном в Юкори-Чирчикском районе.
В завершение визита официальные лица посетили тренировочную базу "Манчестер Сити". Здесь же состоялась беседа с главным тренером, легендой мирового футбола Хосепом Гвардиолой, а также с защитником "горожан" и национальной сборной Узбекистана Абдукодиром Хусановым.