“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari”: Toshkent viloyatida tantanali start, yetti hududda toʻrt sport turi boʻyicha musobaqalar oʻtkazildi
Bugun ham Respublikamiz boʻylab oʻtkazilayotgan “Yangi Olimpiya choʻqqilari” musobaqalari doirasidan oʻrin olgan bir qator bellashuvlar tashkil etildi. Shuningdek, Toshkent viloyatida hokimlik, Sport vazirligi va MOQ rahbariyati ishtirokida 2-bosqich bellashuvlariga ramziy start berildi. Viloyat yoshlari ertagan bahslarga kirishishadi.
Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Samarqand viloyatida sport kurashlari hamda boks boʻyicha bahslar boʻlib oʻtdi. Nukus shahrida kechgan boks musobaqalarining ochilish marosimida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Joʻqorgʻi Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev qatnashdi.
Buxoro, Qashqadaryo va Jizzax viloyatlarida boks boʻyicha saralash janglari tashkil etildi. Shuningdek, Toshkent shahrida dzyudo, Fargʻona viloyatida esa badiiy gimnastika boʻyicha gʻolib va sovrindorlar aniqlandi.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: торжественный старт в Ташкентской области, в 7 регионах прошли соревнования по 4 видам спорта
Сегодня в рамках Республиканских соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана» состоялся ряд состязаний. Также, в Ташкентской области при участии руководства хокимията, Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета был дан символический старт соревнованиям второго этапа. Уже завтра начнутся выступления молодёжи области.
В Республике Каракалпакстан и Самаркандской области прошли состязания по спортивной борьбе и боксу. На церемонии открытия боксёрских соревнований в Нукусе принял участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев.
В Бухарской, Кашкадарьинской и Джизакской областях были организованы отборочные поединки по боксу. Кроме того, в Ташкенте определились победители и призёры по дзюдо, a в Ферганской области по художественной гимнастике.