“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari”: Uch hududda uch sport turida bellashuvlar oʻtkazildi
Jizzax viloyatida ham “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalarining ikkinchi bosqich bahslari boshlandi. Bugun Jizzax shahridagi “Cyber Arena” majmuasida taekvondo WT boʻyicha bellashuvlar oʻtkazildi.
Qolaversa, Navoiy viloyatida ogʻir atletika boʻyicha bahslar tashkil etildi. Viloyat yakkakurash sport turlariga ixtisoslashgan sport maktabida oʻtgan qiziqarli bellashuvlarda kuchlilar aniqlandi.
Surxondaryoda esa boks boʻyicha musobaqalar boshlandi. Dasturga koʻra, bugun saralash bosqichidan oʻrin olgan janglar tashkil etildi. Bellashuvlarda yigitlar va qizlar turli vazn toifalarida gʻoliblik uchun bahs olib borishmoqda.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: в 3 областях прошли соревнования по 3 видам спорта
В Джизакской области также стартовали поединки второго этапа «Олимпийских вершин Нового Узбекистана». Сегодня в комплексе "Cyber Arena" города Джизак состоялись соревнования по таэквондо (WT).
Кроме того, в Навоийской области были организованы состязания по тяжёлой атлетике. В областной специализированной школе по спортивным единоборствам прошли бескомпромиссные поединки, по итогам которых определились сильнейшие спортсмены.
А в Сурхандарьинской области начались соревнования по боксу. Согласно программе, сегодня состоялся отборочный этап. В поединках юноши и девушки в различных весовых категориях борются за звание победителя.