“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari”: Bugun toʻrt hududda bellashuvlar oʻtkazildi
Bugun Respublikamizning 4 hududida “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalarining ikkinchi bosqichidan oʻrin olgan bellashuvlar tashkil etildi.
Xorazmda taekvondo WT boʻyicha musobaqalar boʻlib oʻtdi. “Yoshlik” sport majmuasi mezbonlik qilgan bahslarda viloyat hokimi Joʻrabek Rahimov ham qatnashib, gʻolib va sovrindorlarni taqdirladi.
Shuningdek, Qashqadaryoda ham taekvondo WT boʻyicha hududiy bosqich gʻoliblari aniqlandi. Qarshi shahrida oʻtgan bellashuvlarda viloyatning barcha mintaqalardan kelgan yosh taekvondo ustalari ishtirok etishdi.
Namangan viloyatida esa yengil atletika boʻyicha bellashuvlar boʻlib oʻtdi. Unda viloyatning barcha hududidan tashrif buyurgan 15-17 yosh oraligʻidagi sportchilar 9 yoʻnalishda bahs olib borishdi.
Fargʻona viloyatida esa yosh ogʻir atletika ustalari kuch sinashishdi. Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashgan sport maktabida oʻtgan bahslarda gʻalaba qozongan ishtirokchilar yakuniy – Prezident Olimpiadasida qatnashish imkoniyatiga ega boʻlishdi.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: сегодня соревнования прошли в четырёх областях
Сегодня в 4 областях нашей Республики состоялись поединки второго этапа соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана».
В Хорезмской области прошли соревнования по таэквондо WT. Хозяином поединков стал спортивный комплекс «Ёшлик». На мероприятии присутствовал хоким области Джурабек Рахимов, который принял участие в церемонии награждения победителей и призёров.
Кроме того, в Кашкадарьинской области также определились победители областного этапа по таэквондо WT. В поединках, прошедших в городе Карши, участвовали победители регионального этапа.
В Наманганской области состоялись соревнования по лёгкой атлетике. В них приняли участие спортсмены в возрасте от 15 до 17 лет и соревновлись в 9 дисциплинах.
А в Ферганской области прошли состязания среди юных тяжелоатлетов. Победители поединков, состоявшихся в специализированной школе единоборств, завоевали шанс выступить в финальном этапе — Президентской Олимпиаде.