Gretsiyada sport kurashlari boʻyicha jahon chempionati yakunlandi
Gretsiyaning Afina shahrida sport kurashlari boʻyicha U17 yosh toifasidagi jahon chempionati nihoyasiga yetdi. Musobaqaning soʻnggi kunida erkin kurashchilarimiz Ulugʻbek Rashidov (-51 kg) kumush, Mirjalol Mukammilov (-45 kg) esa bronza medalini qoʻlga kiritishdi. Shu tariqa, Oʻzbekiston terma jamoasi uch yoʻnalishda jami 5 ta oltin, 3 ta kumush va 1 ta bronza medallarini jamgʻardi.
Yengil atletikachilarimiz Qozogʻistondagi musobaqada muvaffaqiyatli qatnashishdi
Qozogʻistonning Olma-ota shahrida yengil atletika boʻyicha xalqaro turnir boʻlib oʻtdi. Butunjahon yengil atletika federatsiyasining (World athletics) taqvimidan oʻrin olgan bronza darajadagi musobaqada 14 mamlakatdan tashrif buyurgan sportchilar gʻoliblik uchun bahs olib borishdi. Xususan, Oʻzbekiston terma jamoasi asosiy tarkib bilan ishtirok etib, 7 ta oltin, 6 ta kumush va 6 ta bronza medallarini qoʻlga kiritdi.
Singapurda suv sporti turlari boʻyicha jahon chempionati nihoyasiga yetdi
Singapur mezbonlik qilgan suv sporti turlari boʻyicha dunyo birinchiligi yakunlandi. 200 dan ortiq mamlakat vakillari ishtirok etgan musobaqada Xitoy 15 ta oltin, 12 ta kumush va 10 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni egalladi. Shuningdek, kuchli uchlikdan Avstraliya (13-7-8) va AQSh (10-11-11) jamoalari oʻrin egallagan.

The World Junior Wrestling Championships (U17) have come to an end in Athens, Greece. On the final day of competition, Uzbekistan’s freestyle wrestlers claimed two medals: Ulugbek Rashidov (- 51 kg) won silver, while Mirjalol Mukammilov (- 45 kg) secured bronze. Overall, Team Uzbekistan earned 5 gold, 3 silver, and 1 bronze medal.
Uzbek Athletes Shine at International Athletics Tournament in Kazakhstan
Almaty, Kazakhstan, hosted an international athletics tournament included in the World Athletics competition calendar. Athletes from 14 countries took part. Represented by its main squad, Team Uzbekistan achieved remarkable results, winning 7 gold, 6 silver, and 6 bronze medals.
World Aquatics Championships Held in Singapore
The World Aquatics Championships concluded in Singapore, with athletes from over 200 nations competing. China topped the overall medal table with 15 gold, 12 silver, and 10 bronze medals. Australia (13–7–8) and the USA (10–11–11) completed the top three.
Candidate Announced for Presidency of the Olympic Council of Asia
As reported earlier, on 26 January next year, Tashkent will host the General Assembly of the Olympic Council of Asia (OCA). One of the key agenda items will be the election of a new OCA President. According to Insidethegames, the sole candidate for this position is Sheikh Joaan bin Hamad Al Thani, First Vice-President of the Association of National Olympic Committees and President of the Qatar Olympic Committee.