Gretsiyada sport kurashlari boʻyicha jahon chempionati yakunlandi
Gretsiyaning Afina shahrida sport kurashlari boʻyicha U17 yosh toifasidagi jahon chempionati nihoyasiga yetdi. Musobaqaning soʻnggi kunida erkin kurashchilarimiz Ulugʻbek Rashidov (-51 kg) kumush, Mirjalol Mukammilov (-45 kg) esa bronza medalini qoʻlga kiritishdi. Shu tariqa, Oʻzbekiston terma jamoasi uch yoʻnalishda jami 5 ta oltin, 3 ta kumush va 1 ta bronza medallarini jamgʻardi.
Yengil atletikachilarimiz Qozogʻistondagi musobaqada muvaffaqiyatli qatnashishdi
Qozogʻistonning Olma-ota shahrida yengil atletika boʻyicha xalqaro turnir boʻlib oʻtdi. Butunjahon yengil atletika federatsiyasining (World athletics) taqvimidan oʻrin olgan bronza darajadagi musobaqada 14 mamlakatdan tashrif buyurgan sportchilar gʻoliblik uchun bahs olib borishdi. Xususan, Oʻzbekiston terma jamoasi asosiy tarkib bilan ishtirok etib, 7 ta oltin, 6 ta kumush va 6 ta bronza medallarini qoʻlga kiritdi.
Singapurda suv sporti turlari boʻyicha jahon chempionati nihoyasiga yetdi
Singapur mezbonlik qilgan suv sporti turlari boʻyicha dunyo birinchiligi yakunlandi. 200 dan ortiq mamlakat vakillari ishtirok etgan musobaqada Xitoy 15 ta oltin, 12 ta kumush va 10 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni egalladi. Shuningdek, kuchli uchlikdan Avstraliya (13-7-8) va AQSh (10-11-11) jamoalari oʻrin egallagan.

В Греции завершился чемпионат мира по спортивной борьбе
В Афинах (Греция) завершился чемпионат мира по спортивной борьбе среди юниоров (до 17 лет). В заключительный день соревнований узбекские вольники завоевали две медали: Улугбек Рашидов (-51 кг) стал серебряным призёром, а Миржалол Мукаммилов (-45 кг) — бронзовым. Таким образом, сборная Узбекистана в общей сложности завоевала 5 золотых, 3 серебряные и 1 бронзовую медаль.
Наши легкоатлеты успешно выступили на международном турнире в Казахстане
В Алматы (Казахстан) состоялся международный турнир по лёгкой атлетике. В этом старте, который входит в календарь соревнований Всемирной федерации лёгкой атлетики (World athletics), приняли участие спортсмены из 14 стран. Сборная Узбекистана, выступавшая основным составом, завоевала 7 золотых, 6 серебряных и 6 бронзовых медалей.
В Сингапуре прошёл чемпионат мира по водным видам спорта
В Сингапуре завершился чемпионат мира по водным видам спорта. В соревнованиях приняли участие представители более 200 стран. Первое место в общекомандном зачёте заняла сборная Китая, завоевав 15 золотых, 12 серебряных и 10 бронзовых медалей. Также в тройку лучших вошли команды Австралии (13–7–8) и США (10–11–11).
Известно имя кандидата на пост президента Олимпийского совета Азии
Как сообщалось ранее, 26 января следующего года Ташкент примет Генеральную Ассамблею Олимпийского совета Азии (ОСА). Одним из ключевых вопросов повестки дня станет выбор нового руководителя организации. По информации издания "Insidethegames", единственным кандидатом на этот пост признан первый вице-президент Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов, президент Олимпийского комитета Катара шейх Джоан бин Хамад Аль Тани.