Tailandda o‘tayotgan boks bo‘yicha U19 va U22 yosh toifalaridagi Osiyo chempionati doirasida Asian Boxing tashkilotining Kongressi bo‘lib o‘tdi. Mazkur anjumanda tashkilot rahbariyati tarkibi shakllantirib olindi.
Quvonarlisi, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisi birinchi o‘rinbosari Saken Polatov Asian Boxing tashkilotining vitse-prezidenti lavozimiga saylandi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Saken Djetibayevichni ushbu nufuzli lavozimga saylanganligi bilan tabriklaydi hamda mas’uliyatli faoliyatida muvaffaqiyat va kuch-g‘ayrat tilaydi.

Today, during the U19 and U22 Asian Boxing Championships taking place in Thailand, the Congress of the Asian Boxing organization was held. As part of the event, a new leadership team was formed.
It is a point of pride that Saken Polatov, First Deputy Chairman of the Boxing Federation of Uzbekistan, was elected Vice President of Asian Boxing.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Mr. Saken Jetibayevich on his appointment to this important position and wishes him strength and energy in fulfilling his new responsibilities.