Hurmatli Shavkat Miromonovich!
Sizni yurtimizdagi Olimpiya oilasi, koʻp sonli sportchi va murabbiylar, funksionerlar, sport faxriylari nomidan bugungi tavallud ayyomingiz bilan samimiy muborakbod etamiz.
Sizning bevosita rahbarligingizda soʻnggi yillarda mamlakatimizda Olimpiya harakati misli koʻrilmagan darajada yuksalib, sportchilarimiz nufuzli xalqaro maydonlarda yurt bayrogʻini baland koʻtarib kelmoqda. Oʻzbekiston sportining jahon arenalarida bugungi salohiyati va yutuqlari, ayni paytda, sogʻlom millat va sogʻlom jamiyat sari olib borilayotgan siyosatingizning amaliy natijasidir.
Milliy Olimpiya qoʻmitasi jamoasi nomidan Sizga mustahkam sogʻliq, bardavom kuch-gʻayrat va faoliyatingizda ulkan zafarlar tilaymiz. Yurtimiz ravnaqi, sportimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligi yoʻlida olib borayotgan ezgu ishlaringizda doim omad yor boʻlsin!

Уважаемый Шавкат Миромонович!
От имени Олимпийской семьи нашей страны, многочисленных спортсменов, тренеров, спортивных функционеров и ветеранов спорта искренне поздравляем Вас с Днём рождения!
Под Вашим непосредственным руководством в последние годы Олимпийское движение в Узбекистане достигло большого подъёма. Наши спортсмены с гордостью поднимают государственный флаг на престижных международных аренах. Сегодняшние достижения и высокий авторитет узбекского спорта на мировой сцене — это прямой результат Вашей дальновидной политики, направленной на формирование здоровой нации и гармоничного общества.
От имени коллектива Национального Олимпийского комитета искренне желаем крепкого здоровья, неугасающей энергии и больших успехов в Вашей многогранной деятельности. Пусть во всех добрых начинаниях на пути к процветанию страны, развитию спорта и благополучию народа Вам сопутствует удача!