G‘alaba muborak! Ulug‘bek Rashitov Tokio-2020 Olimpiadasi chempioni!
Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida delegatsiyamiz hisobiga ilk medalni taqdim qilgan taekvondochimiz Ulug‘bek Rashitov biroz avval final jangini o‘tkazdi. Vakilimiz unda amaldagi jahon chempioni britaniyalik Bredli Sindenga qarshi dayanga chiqdi.
O‘ta keskin va murosasiz kurashlarga boy bo‘lgan bellashuvda hamyurtimiz 34:29 hisobini qayd etdi va Rashitov oltin medalga sazovor bo‘ldi. Eslatib o‘tamiz, Ulug‘bek Rashitov shu tariqa taekvondochilarimiz orasida Olimpiya o‘yinlarida medal qo‘lga kiritgan ilk vakilimizga aylandi. Uning g‘alabasi esa nafaqat keyingi kun dasturlarida ishtirok etadigan vakillarimiz, balki o‘sib kelayotgan yosh taekvondochilarimizga ham katta motivatsiya bo‘ladi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ushbu muvaffaqiyat bilan barcha muxlislarimizni, O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasini, sportchimizning yaqinlarini qutlab qoladi. Qolgan vakillarimizga ham Olimpiada davomida muvaffaqiyatli ishtirok tilab qolamiz. Olg‘a, Yangi O‘zbekiston!

Поздравляем с победой! Улугбек Рашитов чемпион Токио-2020!
Несколько минут назад наш таэквондист Улугбек Рашитов в рамках финала Токио-2020 вышел на даян против действующего чемпиона мира Бредли Синдена из Британии.
В бескомпромиссной борьбе был установлен счёт 34:29 в пользу Рашитова и он стал обладателем золотой медали. Напоминаем, Улугбек Рашитов стал первым таэквондистом в истории узбекского спорта, которому удалось завоевать медаль Олимпийских игр. Его победа станет мотивацией не только для наших атлетов, которые примут участие на Токио-2020, но и для подрастающего поколения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет всех болельщиков, ассоциацию таэквондо WT Узбекистана и близких спортсмена с такой яркой победой. Желаем удачи и остальным нашим представителям. Вперёд, Новый Узбекистан!