G‘alaba muborak! Ulug‘bek Rashitov Tokio-2020 Olimpiadasi chempioni!
Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida delegatsiyamiz hisobiga ilk medalni taqdim qilgan taekvondochimiz Ulug‘bek Rashitov biroz avval final jangini o‘tkazdi. Vakilimiz unda amaldagi jahon chempioni britaniyalik Bredli Sindenga qarshi dayanga chiqdi.
O‘ta keskin va murosasiz kurashlarga boy bo‘lgan bellashuvda hamyurtimiz 34:29 hisobini qayd etdi va Rashitov oltin medalga sazovor bo‘ldi. Eslatib o‘tamiz, Ulug‘bek Rashitov shu tariqa taekvondochilarimiz orasida Olimpiya o‘yinlarida medal qo‘lga kiritgan ilk vakilimizga aylandi. Uning g‘alabasi esa nafaqat keyingi kun dasturlarida ishtirok etadigan vakillarimiz, balki o‘sib kelayotgan yosh taekvondochilarimizga ham katta motivatsiya bo‘ladi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ushbu muvaffaqiyat bilan barcha muxlislarimizni, O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasini, sportchimizning yaqinlarini qutlab qoladi. Qolgan vakillarimizga ham Olimpiada davomida muvaffaqiyatli ishtirok tilab qolamiz. Olg‘a, Yangi O‘zbekiston!

Congratulations on your victory! Ulugbek Rashitov is the champion of Tokyo 2020!
A few minutes ago, our taekwondo player Ulugbek Rashitov entered dayan against the current world champion Bradley Sinden from Britain as part of the Tokyo 2020 final.
In an uncompromising fight, the score was set 34:29 in favor of Rashitov and he became the owner of the gold medal. We remind you that Ulugbek Rashitov became the first taekwondo athlete in the history of Uzbek sports who managed to win a medal at the Olympic Games. His victory will be a motivation not only for our athletes who will take part in Tokyo 2020, but also for the younger generation.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates all the fans, the WT Taekwondo Association of Uzbekistan and the athlete's relatives on such a bright victory. We wish good luck to the rest of our representatives. Forward, New Uzbekistan!