Kamondan otish boʻyicha murabbiylar uchun seminar oʻtkazilmoqda
Bugun Toshkentda kamondan otish boʻyicha mahalliy murabbiylar uchun seminar boshlandi. XOQning Olimpiya birdamligi loyihasi asosida Butunjahon kamondan otish federatsiyasi (World archery), Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi va mamlakat kamondan otish federatsiyasi hamkorligida oʻtkazilayotgan ushbu seminarda Respublikamizning 12 viloyati va Toshkent shahridan jam boʻlgan 27 nafar murabbiy qatnashmoqda.
Oʻquv jarayoni tajribali ekspert, World archery sport komissiyasi rahbari ukrainalik Viktoriya Koval tomonidan olib borilmoqda. Mazkur tadbirda murabbiylar sportchilarni yirik musobaqalarga tayyorlashning zamonaviy metodikalari, xalqaro federatsiya tomonidan qabul qilingan soʻnggi qaror va qoidalardagi oʻzgarishlar borasida oʻz bilimlarini boyitishadi.

В Ташкенте проходит семинар для тренеров по стрельбе из лука
Сегодня в Ташкенте стартовал семинар для отечественных тренеров по стрельбе из лука. Мероприятие проводится в рамках проекта Олимпийской солидарности МОК при содействии Всемирной федерации стрельбы из лука (World Archery), Национального Олимпийского комитета Узбекистана и Федерации стрельбы из лука Узбекистана. В семинаре принимают участие 27 тренеров из 12 областей страны и города Ташкента.
Занятия проводит опытный эксперт — руководитель спортивной комиссии World Archery, украинка Виктория Коваль. Участники мероприятия смогут углубить свои знания по современным методикам подготовки спортсменов к крупным международным соревнованиям, а также ознакомиться с последними изменениями в правилах и решениях, принятых международной федерацией.
Семинар проходит на базе Республиканского центра подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта и продлится до 30 июня.