Rasmiylar Nurafshon shahrida boks boʻyicha “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” bahslarini kuzatishdi
Butun Respublikamiz boʻylab “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalari tashkil etilmoqda. Sport vazirligi va MOQ rahbariyati Toshkent viloyati Nurafshon shahrida oʻtkazilayotgan boks boʻyicha mintaqaviy bellashuvlarni tomosha qildi.
Ushbu bahslarda Angren, Ohangaron, Olmaliq, Nurafshon shaharlari, shuningdek, Oʻrta Chirchiq va Ohangaron tumanidan tashrif buyurgan yosh bokschilar ishtirok etishmoqda. Rasmiylar final janglarini kuzatib, gʻolib boʻlgan sportchilarga hududiy bosqich bellashuvlarida ham omad va muvaffaqiyatlar tilashdi.

Официальные лица посетили соревнования по боксу «Олимпийские вершины Новой Узбекистана» в городе Нурафшан
По всей Республике продолжаются соревнования «Олимпийские вершины Новой Узбекистана». Руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета посетило региональные поединки по боксу, проходящие в городе Нурафшан Ташкентской области.
В этих поединках принимают участие юные боксёры из городов Ангрен, Охангарон, Алмалык, Нурафшан, а также из Урта Чирчикского и Охангаронского районов. Официальные лица воочию наблюдали за финальными боями и пожелали победителям удачи и успехов в следующих этапах соревнований.