Bekoboddagi sport muassasalarining faoliyati oʻrganildi
Sport vazirligi va Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati hududlardagi infratuzilmalarni oʻrganishda davom etadi. Bugun rasmiylar Toshkent viloyati Bekobod tumaniga tashrif buyurishdi.
Mutasaddilar Bekobod tuman sport maktabi, soʻng Markaziy futbol oʻyingohi, “Guliston” MFYda joylashgan suzish havzasi, suv sporti turlariga ixtisoslashgan sport maktabining eshkak eshish bazasida boʻlib, u yerda yoshlarga yaratilgan sharoitlarni oʻrganishdi.
Shuningdek, 39-son umumta’lim maktabida aholi murojaati asosida qurilgan “Universal sport maktabi”ning tantanali ochilish marosimida ishtirok etishdi. Qolaversa, yoshlarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish boʻyicha “Dolzarb 90 kunlik” doirasida tashkil qilinayotgan sport musobaqalarini koʻzdan kechirishdi. Tashrif doirasida sport muassasalariga zamovaniy inventarlar ham topshirildi.
Rasmiylar har bir muassasaning faoliyati bilan yaqindan tanishib, ularning moddiy-texnik bazasini yanada mustahkamlash, mutaxassislar malakasini oshirish borasida oʻz tavsiyalarini berishdi.

Изучена деятельность спортивных учреждений в Бекабаде
Руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана продолжает изучать инфраструктуру в регионах. Сегодня официальные лица посетили Бекабадский район Ташкентской области.
Ответственные лица посетили спортивную школу Бекабадского района, затем Центральный футбольный стадион, бассейн, расположенный в махалле «Гулистан», а также базу гребли специализированной спортивной школы по водным видам спорта, где ознакомились с условиями, созданными для молодежи.
Кроме того, они приняли участие в торжественной церемонии открытия «Спортивной школы универсал», построенной при общеобразовательной школе №39 по обращениям местных жителей. Также, они ознакомились и со спортивными соревнованиями, организованными в рамках мероприятия «Долзарб 90 кунлик» («Актуальные 90 дней»), которое направлено на содержательное проведение свободного времени молодёжи. В рамках визита спортивным учреждениям были переданы современные инвентари.
Официальные лица подробно ознакомились с деятельностью каждого учреждения и дали свои рекомендации по дальнейшему укреплению их материально-технической базы, а также по повышению квалификации специалистов.