Shveysariyaning Lozanna shahrida Xalqaro Olimpiya qoʻmitasi tomonidan Xalqaro atletlar forumi tashkil etilmoqda. Unda dunyo miqyosida sportni rivojlantirish, sportchilarning manfaatlarini himoya qilish hamda global sport masalalari muhokama qilinyapti.
Ushbu anjumanda yurtimiz nomidan Oʻzbekiston MOQ Atletlar komissiyasi aʼzosi, erkin kurash boʻyicha Tokio–2020 yozgi Olimpiya oʻyinlari bronza medali sovrindori Bekzod Abdurahmonov qatnashmoqda.
Yigʻilishda 200 mamlakatdan tashrif buyurgan sportchilar, mutaxassislar va sport yulduzlari ishtirok etishyapti. Unda sportchilarning huquqlarini muhofaza qilish, dopingga qarshi kurash, xalqaro qoidalar va sportdagi zamonaviy tendensiyalar muhokama qilish kabi qator dasturlar oʻrin olgan.

Бекзод Абдурахмонов участвует в Международном форуме атлетов
В швейцарском городе Лозанна проходит Международный форум атлетов, организованный Международным Олимпийским комитетом. В рамках форума обсуждаются вопросы развития спорта в мировом масштабе, защита интересов спортсменов и актуальные глобальные проблемы спортивной сферы.
От имени нашей страны в мероприятии принимает участие член Комиссии атлетов НОК Узбекистана, бронзовый призёр летних Олимпийских игр Токио–2020 по вольной борьбе Бекзод Абдурахмонов.
В мероприятии принимают участие спортсмены, эксперты и спортивные звёзды более чем из 200 стран. В программе форума обсуждаются темы защиты прав спортсменов, борьбы с допингом, международных спортивных правил, а также современных тенденций в спорте.