Qashqadaryolik kurash fidoyisiga sport faxriysi ko‘krak nishoni topshirildi
O‘zbekiston sport faxriylari kengashi yurtimiz sporti rivojiga uzoq yillar hissa qo‘shgan fidoyilarimizning muntazam holidan xabar olib, ularni taqdirlab kelmoqda. Kengash raisi Bahodir Maxsitov yaqin orada 84 yoshni qarshi oladigan Abdurashid ota Mirzayevni bilan uchrashib, unga “Sport faxriysi” ko‘krak nishonini topshirdi.
Maʼlumot uchun, Abdurashid ota Mirzayev 1941-yil 1 -yul kuni Qashqadaryo viloyatida tavallud topgan. Yoshligida kurash bilan shug‘ullanib, ko‘plab yutuqlarga erishgan. Bugungi kungacha yuzlab polvonlarni tarbiyalagan. Ko‘rsatgan xizmatlari evaziga “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.

Заслуженному тренеру по курашу из Кашкадарьи вручен нагрудный знак «Ветеран спорта»
Совет ветеранов спорта Узбекистана продолжает награждать наших преданных делу спорта соотечественников, которые на протяжении многих лет вносили весомый вклад в его развитие. Председатель Совета ветеранов спорта Баходир Махситов встретился с Абдурашидом Мирзаевым, которому скоро исполнится 84 года и вручил ему нагрудный знак «Ветеран спорта».
Для сведения, Абдурашид Мирзаев родился 1 июля 1941 года в Кашкадарьинской области. С юности он занимался курашем и добился значительных результатов. За свою жизнь он воспитал сотни борцов. За заслуги в сфере спорта он был удостоен почетного звания «Заслуженный тренер Республики Узбекистан» («Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спорт устози»).