Tanzila Norboyevani tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisi, O‘zbekiston velosiped sporti federatsiyasi rahbari Tanzila Norboyeva o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Tanzila Kamalovna Norboyeva 1956-yil 24-iyul kuni Andijon viloyatida tug‘ilgan. 1981-yil Toshkent Davlat universitetini (hozirgi O‘zMU) tamomlagan. 1995-2010-yillar davomida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasida turli lavozimlarda mehnat qilgan. 2010-2016-yillarda O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi kengashi raisi, 2019-yil Oliy Majlis Senatining yigirmanchi yalpi majlisida Senat Raisi lavozimiga saylangunga qadar (2016-2019-yillar) O‘zbekiston Respublikasi Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi lavozimida ishlagan. Tanzila Kamalovna ushbu qo‘mitadagi faoliyati davomida yurtimizda ayollar sportini rivojlantirish borasida samarali rahbarlik qilgan. Bu borada qator loyiha va dasturlar amalga oshirilgan.
Tanzila Norboyeva 2011-yildan O‘zbekiston velosiped sporti federatsisiga rahbarlik qilib, ushbu sport turining yurtimizda yana-da taraqqiy etishiga o‘zarining salmoqli hissalarini qo‘shib kelmoqdalar. Bunday mehnatni Osiyo velosiped sporti konfederatsiyasi (AСС) ham eʼtirof etib, Tanzila Norboyevani 2019-yil “Velosiped sportini rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun” faxriy unvoni bilan taqdirladi.
Shuningdek, Tanzila Kamalovna Davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali, “Mehnat shuhrati”, “Fidokorona xizmatlari uchun” ordenlari bilan mukofotlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Tanzila Norboyevani bugungi tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, uzoq umr, mustahkam sog‘lik va kuch-g‘ayrat tilab qoladi.

Congratulations to Tanzila Narbayeva!
Today, the chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, the head of the Cycling Federation of Uzbekistan Tanzila Narbayeva celebrates her birthday!
Tanzila Kamalovna Narbayeva was born on July 24, 1956 in the Andijan region. In 1981, she graduated from Tashkent State University. In 1995-2010, she worked in the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan. In 2010-2016, she served as Chairman of the Council of the Federation of Trade Unions, in December 2016 she was appointed chairman of the Women's Committee of Uzbekistan. In 2019, she was elected to the post of Chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan.
Tanzila Kamalovna was awarded the medal "Shukhrat", the orders "Mehnat Shukhrati", "Fidokorona hizmatlari uchun".
Tanzila Narbayeva makes great efforts to promote sports in the country. In particular, since 2011, she has been the chairman of the Cycling Federation of Uzbekistan and, thanks to her active and large-scale activities, Tanzila Narbayeva makes a huge contribution to the development of not only cycling, but also sports among women in general.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Tanzila Kamalovna on her birthday, wishes her good health and prosperity!