Butunjahon velosport kuni Toshkentda bayramona ruhda oʻtdi
3-iyun – Butunjahon velosport kuni munosabati bilan poytaxtimizdagi “Tashkent City Mall” savdo majmuasida sport bayramiga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi.
Unda O‘zbekiston Milliy Olimpiya Qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, mamlakat velosiped sporti federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Kozim O‘rinboyxo‘jayev hamda milliy terma jamoa a’zolari ishtirok etishdi.
Rasmiylar barcha velosport ixlosmandlarini bayram bilan tabriklab, ularga kelgusi faoliyatlarida muvaffaqiyat tiladilar hamda sportchilarga esdalik sovgʻalari topshirishdi.
Tadbir davomida “Neon” sport klubining mashgʻuloti savdo markaziga yigʻilganlarga sport ruhini va yuqori kayfiyatni ulashdi.

"Всемирный день велоспорта" отпразднован в столице в праздничной атмосфере
В честь Всемирного дня велоспорта, который отмечается 3 июня, в торговом комплексе «Tashkent City Mall» состоялось праздничное спортивное мероприятие.
В нём приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, первый заместитель председателя Федерации велосипедного спорта страны Козим Уринбойхужаев, а также представители национальной сборной.
Официальные лица поздравили всех любителей велоспорта с праздником, пожелали успехов в дальнейшей деятельности и вручили спортсменам памятные подарки.
Во время мероприятия тренировку провёл спортивный клуб «Neon», подаривший собравшимся в торговом центре спортивный дух и отличное настроение.