“Haqqim bor” filmining premyerasi boʻlib oʻtdi
Poytaxtimizdagi “Cinematica” kinoteatrida “Haqqim bor” filmining premyerasi boʻlib oʻtdi. Film bugungi kun zoʻravolikka uchrayotgan bolalarining orzu-umidlari, hayotga bo‘lgan qiziqishlari hamda ular duch kelayotgan ijtimoiy muammolarni chuqur yoritib bergan.
Ushbu kartinada bolalarning ichki kechinmalari, ijtimoiy himoya va qo‘llab-quvvatlash muhitida o‘z o‘rnini topishga bo‘lgan intilishlari mahorat bilan ifodalangan.
Premyerada Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligi, shuningdek, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qoʻmitalari rahbariyati, sport va kino olamining taniqli vakillari ishtirok etdi.
Film namoyishi 1-iyun — “Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni” arafasida tashkil etilgani bilan yanada ahamiyatli bo‘ldi. Bu esa filmning asosiy g‘oyasi — bolalarning huquqlari, imkoniyatlari va jamiyatdagi o‘rni borasidagi masalalarni keng jamoatchilik e’tiboriga havola etish maqsadini yanada kuchaytirdi.
Film namoyishi yakunidan keyin rasmiylar zoʻravonlik qurboni boʻlgan bolalar tomonidan chizilgan suratlar koʻrgazmasini koʻzdan kechirishdi. Unda bolalar dunyoni qanday koʻrishlari, ichki kechinmalari ta’sirli aks ettirib berilgan.

Состоялась премьера фильма "Хакким бор" ("Имею право")
В кинотеатре «Cinematica» столицы состоялась премьера фильма "Хакким бор" ("Имею право"). Фильм глубоко освещает мечты и стремления современных детей, которые подвергаются насилию, их интерес к жизни, а также социальные проблемы, с которыми они сталкиваются.
В картине мастерски переданы внутренние переживания детей, их стремление найти своё место в обществе, где обеспечиваются социальная защита и поддержка.
В премьере приняли участие руководители Национального агентства социальной защиты при Президенте Республики Узбекистан, а также руководители Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, известные деятели спорта и кино.
Показ фильма, приуроченный к Международному дню защиты детей, который отмечается 1 июня, придал событию особую значимость. Это ещё больше подчеркнуло основную идею картины — привлечение внимания широкой общественности к вопросам прав, возможностей и места детей в обществе.
После показа фильма официальные лица посетили выставку рисунков, созданных детьми, которые подверглись насилию. В этих работах трогательно отражено, как дети видят окружающий мир и передают свои внутренние переживания.