MOQ rahbariyati oʻzbek futboli fidoyisi Avaz Azizxoʻjayevga Qoʻmitaning esdalik medalini topshirdi
Oʻzbek futboli rivojiga ulkan hissa qoʻshgan mutaxassis, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi prezidenti maslahatchisi Avaz Azizxoʻjayev 75 yoshni qarshi oldi. Bugun OʻFAda yubiley ayyomni qarshi olgan A.Azizxoʻjayevni qutlash uchun koʻplab mutaxassislar jam boʻlishdi.
Shu jumladan, Sport vaziri Adham Ikramov, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov va Qoʻmita Bosh kotibi Oybek Kasimov ham OʻFAga tashrif buyurib, hayotining katta qismini futbolimiz istiqboliga baxshida etgan Avaz Azizxoʻjayevni yubiley ayyom bilan muborakbod etishdi.
Adham Ikramov Avaz Abbasovichga “Jismoniy tarbiya va sport aʼlochisi” koʻkrak nishonini, Otabek Umarov esa MOQning esdalik medalini topshirdilar.

Аваз Азизходжаев удостоен награды НОК в честь 75-летия
Выдающийся специалист, внесший значительный вклад в развитие узбекского футбола, советник президента Ассоциации футбола Узбекистана Аваз Азизходжаев отметил свое 75-летие. Сегодня в Ассоциации футбола Узбекистана состоялось торжественное мероприятие по случаю юбилея, на котором собрались коллеги и специалисты именинника.
Среди почетных гостей были Министр спорта Адхам Икрамов, первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана Отабек Умаров и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Они лично поздравили Аваза Азизходжаева, посвятившего большую часть своей жизни развитию отечественного футбола.
В ходе мероприятия Адхам Икрамов вручил юбиляру нагрудный знак «Отличник физической культуры и спорта», а Отабек Умаров — памятную медаль Национального Олимпийского комитета.