MOQ rahbariyati “Talabalar festivali”da yuzlab yoshlar bilan uchrashdi
Shu kunlarda yurtimiz boʻylab mahoratli yoshlarni qoʻllab-quvvatlashga qaratilgan “Talabalar festivali” oʻtkazilmoqda. Bugun mazkur tadbir doirasida iqtidorli yoshlar bilan motivatsion uchrashuv tashkil etildi.
“Zakovat arena”da oʻtkazilgan uchrashuvda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Yoshlar ishlari agentligi rahbariyati va 400 nafardan ortiq talaba yoshlar ishtirok etdi.
Ochiq muloqot tarzida oʻtgan suhbatda rasmiylar mamlakatimizda yoshlarning oʻz iqtidorlarini namoyish etishlari uchun har tomonlama yaratib berilayotgan sharoitlar va keng imkoniyatlar xususida toʻxtalib oʻtishdi. Oʻz oʻrnida, talabalarning bugungi muammo va kamchiliklari, ularni bartaraf etish boʻyicha takliflar ham koʻrib chiqildi.

Руководство НОК посетило молодёжный фестиваль
В эти дни по всей стране проходит «Фестиваль студентов», направленный на поддержку талантливой молодежи. Сегодня в рамках этого мероприятия была организована мотивационная встреча с одарёнными молодыми людьми.
На встрече, прошедшей на площадке «Заковат арена», приняли участие руководители Министерства высшего образования, науки и инноваций, Национального Олимпийского комитета, Агентства по делам молодежи и более 400 студентов.
Открытый диалог с участием официальных лиц был посвящён обсуждению условий и широких возможностей, создаваемых в нашей стране для самореализации молодежи. В свою очередь, были затронуты актуальные проблемы студентов и предложены пути их решения.