MOQ rahbariyati “Talabalar festivali”da yuzlab yoshlar bilan uchrashdi
Shu kunlarda yurtimiz boʻylab mahoratli yoshlarni qoʻllab-quvvatlashga qaratilgan “Talabalar festivali” oʻtkazilmoqda. Bugun mazkur tadbir doirasida iqtidorli yoshlar bilan motivatsion uchrashuv tashkil etildi.
“Zakovat arena”da oʻtkazilgan uchrashuvda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Yoshlar ishlari agentligi rahbariyati va 400 nafardan ortiq talaba yoshlar ishtirok etdi.
Ochiq muloqot tarzida oʻtgan suhbatda rasmiylar mamlakatimizda yoshlarning oʻz iqtidorlarini namoyish etishlari uchun har tomonlama yaratib berilayotgan sharoitlar va keng imkoniyatlar xususida toʻxtalib oʻtishdi. Oʻz oʻrnida, talabalarning bugungi muammo va kamchiliklari, ularni bartaraf etish boʻyicha takliflar ham koʻrib chiqildi.

Across the country, the ongoing “Student Festival” aims to support talented youth, and today featured a motivational meeting with gifted young individuals.
The event, held at the Zakovat Arena, brought together leaders from the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the National Olympic Committee, the Youth Affairs Agency, and over 400 students.
During the open dialogue, officials discussed the favorable conditions and broad opportunities Uzbekistan is creating for youth self-realization, while also addressing pressing student issues and exploring potential solutions.