Badiiy gimnastikachilarimiz Osiyo chempionatida 20 ta medal qoʻlga kiritishdi
16-18-may kunlari Singapurda badiiy gimnastika boʻyicha yoshlar va kattalar oʻrtasida Osiyo chempionati oʻz yakuniga yetdi. Qiziqarli bellashuvlar yakunida Oʻzbekiston terma jamoasi 8 ta oltin, 7 ta kumush va 5 ta bronza jami 20 ta medal qoʻlga kiritishga muvaffaq boʻldi.
Stol tennischilarimiz jahon chempionatida qatnashishdi
Shu kunlarda Qatarda stol tennisi boʻyicha jahon chempionati oʻtkazilmoqda. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari Marhabo Magdiyeva hamda Asel Erkebayeva ishtirok etishdi. Juftlik dasturida qatnashgan hamyurtlarimiz ilk bosqichda hindistonlik raqiblariga 1:3 hisobida imkoniyatni boy berishdi va musobaqadagi ishtiroklarini yakunlashdi.
“Suv parisi” xalqaro turniri yakunlandi
Toshkentda sinxron suzish boʻyicha “Suv parisi” I Markaziy Osiyo ochiq chempionati boʻlib oʻtdi. 6 mamlakatdan tashrif buyurgan sportchilar oʻrtasidagi bellashuvlar U12, U15 va kattalar oʻrtasidagi tashkil etildi. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari ham munosib ishtirok etishdi.

Наши гимнастки завоевали 20 медалей на чемпионате Азии
С 16 по 18 мая в Сингапуре прошёл чемпионат Азии по художественной гимнастике среди молодёжи и взрослых. По итогам соревнований сборная Узбекистана завоевала 8 золотых, 7 серебряных и 5 бронзовых медалей — всего 20 наград.
Отечественные теннисистки приняли участие в чемпионате мира
В эти дни в Катаре проходит чемпионат мира по настольному теннису. Узбекистан на турнире представляют Мархабо Магдиева и Асель Эркебаева. В первом этапе парной программы наши спортсменки уступили соперницам из Индии со счётом 1:3 и завершили своё участие на ЧМ.
Завершился международный турнир «Suv Parisi» («Русалка»)
В Ташкенте прошёл I Открытый чемпионат Центральной Азии по синхронному плаванию "Suv Parisi" ("Русалка"). В соревнованиях приняли участие спортсмены из шести стран в категориях U12, U15 и взрослые. Примечательно, что сборная Узбекистана достойно выступила на турнире.