“Sogʻlom inson – sogʻlom millat”: Korxonalarda sport madaniyatini shakllantirishga qadam
Korxona va tashkilotlar xodimlari oʻrtasida jismoniy tarbiya va sportni targʻib qilish, hamda aholini ommaviy sportga jalb etish maqsadida Oʻzbekiston korporativ sport assosiatsiyasining faoliyatini yoʻlga qoʻyish va korporativ sportni rivojlantirishga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirda Savdo-sanoat palatasi raisi, Oʻzbekiston korporativ sport assosiatsiyasi boshqaruv kengashi raisi Davron Vaxabov, Sport vazirligi va Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati, shuningdek, taniqli tadbirkorlar ishtirok etdi.
Rasmiylar oʻz nutqlarida tashkilotlarda xodimlarning jismoniy faolligini oshirish orqali Prezident ilgari surayotgan “Sogʻlom inson – sogʻlom millat” gʻoyasini amalda tatbiq etish muhim ekanini taʼkidlashdi.
Shuningdek, uchrashuvda tadbirkorlik subyektlari vakillari ham oʻz tashkilotlarida futbol, futzal va yengil atletika kabi sport turlarini ommalashtirish borasidagi rejalari bilan oʻrtoqlashishdi.

"Здоровый человек - здоровая нация": Важный шаг к формированию спортивной культуры на предприятиях
Состоялось мероприятие, посвящённое запуску деятельности Ассоциации корпоративного спорта Узбекистана и развитию корпоративного спорта, с целью пропаганды физической культуры и спорта среди работников предприятий и организаций, а также привлечения населения к массовому спорту.
В мероприятии приняли участие председатель Торгово-промышленной палаты, председатель Совета Ассоциации корпоративного спорта Узбекистана Даврон Вахабов, руководители Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета, а также известные предприниматели.
В своих выступлениях официальные лица отметили важность практической реализации идеи Президента «Здоровый человек — здоровая нация» путём повышения физической активности сотрудников в организациях.
Кроме того, представители предпринимательских структур поделились планами по популяризации таких видов спорта, как футбол, футзал и лёгкая атлетика в своих организациях.