Tokio-2020: Mediamarkaz faoliyatiga nazar
Hozir butun dunyodan kelgan OAV xodimlari Tokio shahrida o‘zlari uchun ajratilgan mediamarkazda faoliyat olib borishmoqda. Shu jumladan, hamyurtlarimiz ham.
Tokio-2020 Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlari uchun ajratilgan mediamarkazda O‘zbekistondan tashrif buyurgan 10 nafar OAV vakillari faoliyat olib borishmoqda. Tashkiliy qo‘mita shartlariga ko‘ra, jurnalistlar ham har kuni koronavirus uchun PZR testlarini topshirmoqdalar.
Shuningdek, jarayonni tarixga muhrlayotgan fotograflar uchun ham katta qulayliklar mavjud. Ro‘yxatdan o‘tgan rasmiy fotograflar XOQning rasmiy hamkorlari hisoblanmish “Nikon” va “Canon” apparatlari bilan taʼminlanishmoqda. Internet va boshqa elektron nashr vakillari uchun yuqori tezlikdagi internet muhayyo qilingan. Eʼtiboringizga butun dunyoga Olimpiya o‘yinlarini yoritib borayotgan mediamarkaz faoliyatidan suratlarni taqdim qilamiz.

Tokyo 2020: let's get acquainted with the activities of the media center
Currently, media representatives who arrived at the Tokyo 2020 Olympic Games from all over the world are actively working in the media center. Including our compatriots.
10 media representatives from Uzbekistan are conducting their activities at the Tokyo 2020 Media Center. According to the requirements of the Organizing Committee of the Games, journalists also take PCR tests every day.
Also, all the necessary conditions have been created for photographers who shoot important moments on the lens of cameras. Photographers who are officially registered are provided with "Nikon" and "Canon" cameras. It should be noted that these companies are permanent partners of the IOC. High-speed Internet is installed for representatives of Internet sites and digital publications. We present to your attention photos from the Tokyo 2020 Media Center.