Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati Jismoniy tarbiya va sport boʻyicha mutaxassislarni qayta tayyorlash va malaka oshirish institutiga tashrif buyurdi. MOQ mutasaddilarini institut direktori, professor Ilhomjon Tursunaliyev kutib oldi va mehmonlarga ta’lim muassasasining faoliyati, mavjud sharoitlari va ustuvor yo‘nalishlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
Uchrashuv doirasida MOQ rahbariyati o‘quv jarayonini bevosita kuzatdi, dars mashg‘ulotlarida ishtirok etayotgan tinglovchilar bilan muloqot qildi. Malaka oshirayotgan sport mutaxassislari, trenerlar va professor-o‘qituvchilar bilan bo‘lib o‘tgan suhbatlarda sport sohasidagi ta’lim sifatini oshirish, ilg‘or tajribalarni amaliyotga tatbiq etish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif, MOQ hamda Institut o‘rtasidagi hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishga, sport sohasidagi ilmiy-amaliy tajriba almashuvini kuchaytirishga xizmat qiladi.

Сотрудничество в сфере спортивного образования: Руководство НОК в Институте повышения квалификации
Руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетило Институт переподготовки и повышения квалификации специалистов по физической культуре и спорту. Официальных лиц встретил директор института, профессор Илхомжон Турсуналиев, который подробно рассказал о деятельности учебного заведения, его возможностях и приоритетных направлениях.
В рамках визита руководители НОК ознакомились с учебным процессом, понаблюдали за занятиями и пообщались со слушателями курсов. Во время встреч с повышающими квалификацию спортивными специалистами, тренерами и преподавателями обсуждались вопросы улучшения качества образования в сфере спорта и внедрения передового опыта в практику.
Этот визит станет новым этапом сотрудничества между НОК и Институтом, способствуя укреплению научно-практического обмена в области спорта.