Nagoyaliklar Olimpiyachilarimizni qo‘llab-quvvatlaydi
Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlari mobaynida O‘zbekiston va Yaponiya davlatlari hamkorligidagi madaniy tadbirlar davom etmoqda. Bugun Nagoya shahri meriyasi va bir guruh shahar faollari ishtirokida o‘zbekistonlik Olimpiyachilarni qo‘llab-quvvatlovchi tadbir o‘tkazildi.
Tadbir ZOOM platformasida tashkil etildi. Unda Nagoya shahri meri Kavamura Takashi, shahar faollari va u yerda bo‘lib turgan o‘zbekistonlik talaba yoshlar, shuningdek, MOQ mutasaddilari, O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi vakillari va litsenziat badiiy gimnastikachilarimiz ishtirok etishdi.
Onlayn tadbir davomida nagoyaliklar hamyurtlarimiz uchun shaharlarining ajoyib taqdimotini o‘tkazishdi. Unda shahar tarixi, hozirgi qiyofasi, e’tiborga loyiq hududlari, tarixiy va madaniy obidalari, turli sayyohlik markazlari haqida batafsil hikoya qilindi.
Qayd etish joiz, Nagoya shahri dastavval O‘zbekiston Olimpiyachilari uchun mezbon shahar maqomida bo‘lgan. Boisi pandemiyadan avval u yerda bir qator terma jamoalarimiz Olimpiadadan avvalgi o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlarini o‘tkazishi rejalashtirilgan edi.
Tadbir yakunida Kavamura Takashi so‘z olib, o‘zbek va yapon xalqlarining bir-biriga yaqin aloqalari, madaniyati haqida batafsil gapirib, o‘zbekistonlik Olimpiyachilarga bo‘lajak musobaqada o‘zining iliq tilaklarini bildirib o‘tdi.

The people of Nagoya support our Olympians
During the Tokyo 2020 Olympic Games, cultural events continue to be held within the framework of cooperation between Uzbekistan and Japan. Today, an event was held in support of the Uzbek Olympians with the participation of the Nagoya City Hall and a group of city activists.
The event was organized on the ZOOM platform. The event was attended by the mayor of Nagoya, Kawamura Takashi, activists of the city and students of Uzbekistan who are currently staying in Japan, representatives of the NOC, the Gymnastics Federation of Uzbekistan and licensees of rhythmic gymnastics.
During the online event, the residents of Nagoya held a presentation that was dedicated to the history of the city. Detailed information was given about the city, its current form, sights, historical and cultural monuments, various tourist centers.
It should be noted that Nagoya was originally a city that was supposed to host Uzbek Olympians. Because before the pandemic, a number of our national teams had to hold training camps in this city on the eve of the Olympic Games.
At the end of the event, Kawamura Takashi spoke, noting the friendly relations between Uzbeks and Japanese, as well as the culture of the two countries. In conclusion, Takashi expressed his best wishes to the representatives of Uzbekistan at the upcoming Olympics.