Sport infratuzilmasidagi oʻzgarishlar: Vazirlik va MOQ rahbariyati Jismoniy tarbiya va sport universitetida
Sport vazirligi hamda O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi rahbariyati O‘zbekiston davlat Jismoniy tarbiya va sport universitetiga tashrif buyurib, uning moddiy-texnik bazasini kuchaytirish bo‘yicha amalga oshirilgan keng ko‘lamli ishlar bilan tanishdi.
Soʻnggi davrda universitetning o‘q otish markazi, eshkak eshish bazasi va kurash bo‘limida katta rekonstruksiya ishlari olib borildi. Bosh stadionning maydoni yangilandi. Rasmiylar tashrif davomida bu yoʻnalishlarda olib borilgan ishlarni koʻzdan kechirishdi.
Shu bilan birga, mazkur bo‘limlarda shug‘ullanayotgan yosh sportchilar bilan suhbatlashilib, ularga yaratilgan sharoitlar o‘rganildi.
Bundan tashqari, universitet yotoqxonasi ham ko‘zdan kechirilgan bo‘lib, talabalarning yashash sharoitlari va maishiy infratuzilma holati hamda universitetni yanada rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.

Обновление спортивной инфраструктуры: руководители Министерства и НОК в Университете физической культуры и спорта
Руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетило Государственный университет физической культуры и спорта, с целью ознакомления с результатами масштабных работ по укреплению материально-технической базы учебного заведения.
За последнее время в университете была проведена капитальная реконструкция стрелкового центра, базы для гребли и отделения борьбы. Обновлено покрытие главного стадиона. Во время визита официальные лица лично осмотрели обновлённые объекты.
Руководители также пообщались с молодыми спортсменами, занимающимися в этих отделениях и изучили созданные для них условия.
Помимо этого, было осмотрено общежитие университета — обсуждались условия проживания студентов, состояние бытовой инфраструктуры и перспективы дальнейшего развития вуза.