Olimpiya birdamligi loyihasi asosida yana bir seminar muvaffaqiyatli yakunlandi
Xalqaro Olimpiya qoʻmitasining Olimpiya birdamligi loyihasi asosida stol tennisi boʻyicha mahalliy murabbiylar uchun tashkil etilgan seminar nihoyasiga yetdi. Bugun kurslarni muvaffaqiyatli yakunlagan ishtirokchilarga MOQ rahbariyati tomonidan sertifikatlar taqdim qilindi.
Xalqaro stol tennisi federatsiyasi hamkorlikda tashkil qilingan ushbu tadbirga iordaniyalik Muhammad Atum ekspert sifatida jalb etildi. Mutaxassis 9 kun mobaynida Respublikamizning turli hududlaridan tashrif buyurgan 28 nafar murabbiyga nazariy va amaliy yoʻnalishlarda oʻz tajribasi bilan oʻrtoqlashdi.
Tadbir yakunlanganidan keyin MOQ rahbariyati Muhammad Atum bilan uchrashuv oʻtkazdi. Unda oʻzaro hamkorlikni yanada rivojlantirish, kelgusida nafaqat murabbiylar, balki hakamlarning ham malakasini oshirish kabi mavzular muhokama qilindi.

The table tennis seminar for Uzbek national coaches, organized as part of the International Olympic Committee’s Olympic Solidarity project, has successfully concluded. Today, the participants who completed the training were formally presented with certificates by the leadership of the National Olympic Committee of Uzbekistan.
The event was supported by the International Table Tennis Federation. A specialist from Jordan, Muhammad Atom, was invited as an expert. For nine days, he shared his professional experience with 28 coaches from all regions of Uzbekistan, conducting both theoretical sessions and practical training.
After the seminar, the leadership of the National Olympic Committee held a meeting with the Jordanian expert. The sides discussed potential areas of continued collaboration, including plans to improve the qualifications of not only coaches but also referees.
Muhammad Atom, for his part, noted the high interest in table tennis in Uzbekistan and expressed his willingness to continue working together in the future.