Konkur boʻyicha Oʻzbekiston chempionati oʻtkazildi
3-6-aprel kunlari poytaxtimizda konkur boʻyicha Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtdi. Unda Respublikamizning koʻplab viloyatlaridan tashrif buyurgan chavandozlar gʻoliblik uchun bahs olib bordilar.
Bellashuvlar yakuniga koʻra, Bahromjon Gaziyev, Xurshid Alimjonov, Alisher Erkinov, Bekzod Qurbonov, Nurjan Tuyakbayev, Ashrafxon Neʼmatov turli yoʻnalishlarda chempionlikni qoʻlga kiritishdi.
Ahamiyatlisi, taqdirlash marosimida Italiya Respublikasining Oʻzbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi Pergabriyel Papadia de Bottini ishtirok etib, mamlakatlarning mazkur sport turidagi hamkorligi yangi darajaga koʻtarilayotganini taʼkidladi.

Состоялся чемпионат Узбекистана по конкуру
С 3 по 6 апреля в столице прошёл чемпионат страны по конкуру. В соревнованиях приняли участие наездники из различных регионов Республики, которые боролись за звание победителя.
По итогам состязаний чемпионами в разных дисциплинах стали Бахромжон Газиев, Хуршид Алимжонов, Алишер Эркинов, Бекзод Курбонов, Нуржан Туякбаев и Ашрафхон Неъматов.
Особо стоит отметить, что на церемонии награждения принял участие Чрезвычайный и Полномочный посол Италии в Республике Узбекистан Пергабриэль Пападиа де Боттини, который подчеркнул, что сотрудничество между странами в данной спортивной дисциплине выходит на новый уровень.