O‘zbekiston delegatsiyasi Tokioda!
Kecha tunda XXXII yozgi Olimpiya o‘yinlariga yo‘l olgan O‘zbekiston delegatsiyasi biroz avval Tokioning Narita aeroportiga yetib bordi.
Tashkiliy qo‘mita shartlariga ko‘ra, delegatsiyamiz a’zolari aeroportda ham koronavirusga qarshi test topshirishmoqda va boshqa kerakli ishlar yakunlangach ular shaharga kiritiladi. Shu bilan sportchilarimiz ajratilgan maxsus transportda Olimpiya shaharchasi sari yo‘l olishadi.
Eslatib o‘tamiz, XXXII yozgi Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etadigan O‘zbekiston delegatsiyasi maxsus ajratilgan charter reys bilan “Boeing 787 Dreamliner” havo kemasida Tokioga yetib oldi.
23-iyul kuni Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarining tantanali ochilish marosimi o‘tkazilsa, 24-iyuldan vakillarimiz medallar uchun kurashga kirishadilar.

Делегация Узбекистана прибыла в Токио!
Как ранее нами сообщалось, делегация Узбекистана, которая будет принимать участие на XXXII летних Олимпийских играх Токио-2020 вчера ночью отбыла в Японию. Несколько минут назад наши представители приземлились в аэропорту Нарита (Токио).
Согласно требованиям Оргкомитета, сразу в аэропорту все члены делегации сдают ПЦР-тесты. После завершения орг.моментов они могут войти город, а спортсмены в специальном транспорте направятся в Олимпийскую деревню.
Напоминаем, узбекская делегация, которая примет участие на XXXII летних Олимпийских играх прибыла в Токио специальным чартерным рейсом на «Boeing 787 Dreamliner».
23 июля пройдëт торжественная церемония открытия Олимпиады Токио-2020, с 24 июля начнутся выступления наших атлетов.