Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati bugun Mirobod tumanidagi bir qator taʼlim muassasalariga tashrif buyurib, u yerlarda yoshlarning sport bilan shugʻullanishlari uchun mavjud sharoitlarini oʻrgandi. Jarayonda tuman hokimi Anvar Sayfutdinov hamrohlik qildi.
Rasmiylar kun davomida tumandagi 1 va 2-son sport maktablari, 294-umumtaʼlim maktabi, “Women & Kids” xususiy sport klubi, Toshkent transport texnikumi hamda Toshkent farmatsevtika institutida boʻlishdi. Oʻrganish davomida ayollar va bolalar sportiga ham alohida ahamiyat qaratish, xususiy klublar faoliyatini qoʻllab-quvvatlash kabi yoʻnalishlar belgilab olindi.

В центре внимания — образовательные учреждения Мирабадского района
Сегодня руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетило ряд образовательных учреждений Мирабадского района столицы, чтобы изучить условия для занятий спортом среди молодёжи. Официальных лиц сопровождал хоким района Анвар Сайфутдинов.
В ходе визита были осмотрены районные спортивные школы №1 и №2, общеобразовательная школа №294, частный спортивный клуб “Women & Kids”, Ташкентский транспортный техникум и Ташкентский фармацевтический институт.
Особое внимание было уделено развитию женского и детского спорта, а также поддержке частных спортивных клубов. Руководство НОК отметило важность создания доступных условий для занятий спортом и подчеркнуло необходимость дальнейшего содействия развитию спортивной инфраструктуры в образовательных учреждениях.