Dzyudochilarimizning mashg‘uloti yakuniy pallada
Dzyudochilarimiz Maydzuru shahrida Olimpiadadan avval so‘nggi o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini olib borayotganidan xabaringiz bor. Mashg‘ulotlarning oxirgi kunlari ham qiziqarli davom etmoqda.
Startga bir necha kun qolgani bois murabbiylar shtabi dzyudochilarimizga katta jismoniy yuklama berayotgani yo‘q. Asosiy e’tibor yuqori cho‘qqiga chiqib borayotgan sport formani ushlab turish va texnik tayyorgarlikni sayqallashga qaratilgan. O‘z navbatida, sportchilarni bir xil mashg‘ulotlardan chalg‘itish uchun mini-futbol va boshqa ko‘ngilochar o‘yinlar ham o‘tkazib turilmoqda.
Bugun mashg‘ulotlar yakunida jamoamiz bilan birga bo‘lib turgan MOQ raisi o‘rinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov terma jamoamiz vakillari bilan alohida suhbatlashib, ularning ruhiyati, ichki kechinmalari haqida gaplashdi. Olimpiadada dzyudo bahslari birinchilardan bo‘lib boshlanishini inobatga olib, xalqimiz va yurtboshimiz ilk medallarni ushbu sport turidan kutishayotgani, ularga chiroyli g‘alabalar taqdim qilish haqida gapirib o‘tdi.

Дзюдоисты проводят заключительный этап подготовки к Токио-2020
Как вам известно, в настоящее время сборная Узбекистана по дзюдо заключительный этап подготовки к Олимпиаде проводит в городе Майдзуру. Последние дни тренировок проходят очень интересно.
До старта осталось всего несколько дней и учитывая это, тренеры не сильно нагружают спортсменов. Основная задача — это достичь и удержать пик спортивной формы и улучшить техническую подготовку. В свою очередь, помимо основных тренировок, спортсмены играют в мини-футбол и другие развлекательные игры.
Сегодня в конце тренировок, заместитель председателя НОК и руководитель федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов, который в настоящее время пребывает в Майдзуру вместе с дзюдоистами, побеседовал с каждым спортсменом, поинтересовался их психологическим состоянием. Руководитель упомянул, что дзюдоисты одними из первых начнут участие на Олимпиаде и учитывая это, наш Уважаемый Президент и соотечественники ожидают первые медали именно в этом виде спорта.