MOQ ishchi guruhi Tokioga keldi
Kecha kechqurun MOQ raisining o'rinbosari operativ shtab rahbari Sherzod Toshmatov boshchiligidagi ishchi guruh Yaponiya poytaxtiga jo'nab ketdi. Hozirgi vaqtda bizning vakillarimiz allaqachon Tokioda bo'lib, asosiy delegatsiya kelishiga tayyorgarlik ko'rishmoqda.
Zarur bo'lganidek, "Kunchiqar" mamlakatga kelgandan so'ng, MOQ ishchi guruhi Narita aeroportida PZR-testlarini topshirdi. Salbiy natijadan keyin ular o'z ishlarini boshladilar. Endi bizning vakillarimiz Olimpiya qishlog'ida va Tokio-2020 tashkiliy qo'mitasi koordinatori bilan birgalikda O'zbekiston delegatsiyasi a'zolarini ro'yxatga oladi.
Eslatib o'tamiz, delegatsiyamizning asosiy qismi 19-iyul kuni Tokioda bo'lib, 20-iyul kuni Olimpiya qishlog'ida boks bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi, taekvondo va dzyudo vakillari bilan birgalikda Yaponiyada tayyorgarlikning yakuniy bosqichini o'tkazmoqda.

The NOC working group has arrived in Tokyo
Last night, a working group headed by the deputy chairman of the NOC, head of the Operational Staff Sherzod Tashmatov left for the capital of Japan. Currently, our representatives are already in Tokyo and have begun preparations for the arrival of the main delegation.
As required, after arriving in the "land of the rising sun", the NOC working group passed PCR tests at Narita Airport. After a negative result, they started their work. Now our representatives are in the Olympic Village and together with the coordinator of the Tokyo 2020 Organizing Committee are registering members of the delegation of Uzbekistan.
We remind you that the main part of our delegation will leave for Tokyo on July 19 and will be located in the Olympic Village on July 20 together with representatives of the Uzbek national boxing, taekwondo and judo teams, who are currently conducting the final stage of training in Japan.