MOQ ishchi guruhi Tokioga keldi
Kecha kechqurun MOQ raisining o'rinbosari operativ shtab rahbari Sherzod Toshmatov boshchiligidagi ishchi guruh Yaponiya poytaxtiga jo'nab ketdi. Hozirgi vaqtda bizning vakillarimiz allaqachon Tokioda bo'lib, asosiy delegatsiya kelishiga tayyorgarlik ko'rishmoqda.
Zarur bo'lganidek, "Kunchiqar" mamlakatga kelgandan so'ng, MOQ ishchi guruhi Narita aeroportida PZR-testlarini topshirdi. Salbiy natijadan keyin ular o'z ishlarini boshladilar. Endi bizning vakillarimiz Olimpiya qishlog'ida va Tokio-2020 tashkiliy qo'mitasi koordinatori bilan birgalikda O'zbekiston delegatsiyasi a'zolarini ro'yxatga oladi.
Eslatib o'tamiz, delegatsiyamizning asosiy qismi 19-iyul kuni Tokioda bo'lib, 20-iyul kuni Olimpiya qishlog'ida boks bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi, taekvondo va dzyudo vakillari bilan birgalikda Yaponiyada tayyorgarlikning yakuniy bosqichini o'tkazmoqda.

Рабочая группа НОК прибыла в Токио
Вчера ночью рабочая группа во главе заместителя председателя НОК, руководителя Оперативного штаба Шерзода Ташматова отбыла в столицу Японии. В настоящее время наши представители уже находятся в Токио и начали подготовку к приезду основной делегации.
Как и требовалось, после прибытия в «страну, восходящего солнца», рабочая группа НОК сдала ПЦР-тесты в аэропорту Нарита. После отрицательного результата, они начали свою работу. Сейчас наши представители находятся в Олимпийской деревне и вместе с координатором Оргкомитета Токио-2020 регистрируют членов делегации Узбекистана.
Напоминаем, основная часть нашей делегации 19 июля отбудет в Токио и 20 июля разместиться в Олимпийской деревне вместе с представителями сборной Узбекистана по боксу, таэквондо и дзюдо, которые сейчас проводят заключительный этап подготовки в Японии.