Yurtimizda gandbol rivojini yangi bosqichga olib chiqish masalalari koʻrib chiqildi
Bugun Oʻzbekiston gandbol federatsiyasining konferensiyasi boʻlib oʻtdi. Sport vazirligi hamda Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati ishtirok etgan mazkur tadbirda federatsiyaning istiqbolli rejalari muhokama qilindi.
Yigʻilish davomida erkaklar va ayollar terma jamoalarining Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo hamda Los-Anjeles-2028 yozgi Olimpiya oʻyinlariga tayyorgarlik dasturi batafsil koʻrib chiqilib, federatsiya ustavining yangi tahriri tasdiqlandi hamda rais oʻrinbosarlari va Ijroiya qoʻmitasining tarkibi qayta shakllantirildi.
Unga koʻra, “Navoiy kon metallurgiya kombinati” (NKMK) AJ ning Kasaba uyushmasi raisi Isroil Rahmatov, NKMKning Toshkent shahridagi vakolatxonasi rahbari Shuhrat Sattorov hamda Sport oʻyinlari boʻyicha Respublika oliy sport mahorati maktabi direktori Jasur Akramov federatsiya raisi oʻrinbosari lavozimiga saylanishdi.

25 Февраля 2025 1567
Сегодня состоялась конференция Федерации гандбола Узбекистана. В мероприятии, где приняли участие руководители Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета были рассмотрены перспективные планы.
Во время конференции подробно обсуждалась программа подготовки мужской и женской сборных к летним Азиатским играм Аичи-Нагоя-2026 и летним Олимпийским играм Лос-Анджелес-2028, внесена новая поправка в устав Федерации, переформирован состав заместителей руководителя и Исполнительного комитета организации.
Согласно этому, председатель Профсоюза АО "Навоийского горно-металлургического комбината" Исроил Рахматов, руководитель представительства НГМК в городе Ташкенте Шухрат Сатторов и директор Республиканской школы высшего спортивного мастерства по игровым видам спорта Джасур Акрамов были избраны на пост заместителя председателя Федерации гандбола.